Złoty certyfikat dla Akademii Piłkarskiej Chemika Moderatora

694 szkółki piłkarskie otrzymały certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów. Złotym odznaczeniem wyróżniono Akademię Piłkarską Chemika Moderatora Bydgoszcz.

Program certyfikacji to projekt mający podnieść jakość szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych ze szkółek piłkarskich. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

W województwie kujawsko-pomorskim przyznano 5 złotych certyfikatów, 8 srebrnych i 30 brązowych. Chemik Moderator znalazł się w gronie wyróżnionych najwyższym odznaczeniem. Oprócz naszej akademii w tym gronie znalazły się jedynie Elana Toruń, Olimpia Grudziądz, Juventus Academy Bydgoszcz i JSS Toruń.

- Złoty certyfikat PZPN, to poświadczenie najwyższej jakości szkolenia w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz. Na co dzień fakt ten potwierdzają wyniki naszych drużyn i nazwy klubów, do jakich trafiają nasi wychowankowie. Certyfikat nadany przez PZPN to dla nas kolejne, bardzo ważne potwierdzenie dobrze wykonanej pracy - mówi prezes sekcji piłki nożnej Dominik Malicki.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych i 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek

- Za wyróżnienie chcę podziękować przede wszystkim Dyrektorowi Akademii Piotrowi Gruszce i wszystkim trenerom, którzy każdego dnia sprawiają, że marka Chemik nabiera na znaczeniu. Dziękuję również rodzicom i zawodnikom, którzy ze zrozumieniem przyjmują nasze propozycje w zakresie szkolenia i organizacji pracy. Wszystko co robimy, robimy dla poprawy jakości szkolenia. Złoty certyfikat to dla nas również zobowiązanie do bycia jeszcze lepszymi. Sport ma to do siebie, że ten kto stoi w miejscu, ten się cofa. Nam nie brakuje pomysłów na dalszy rozwój i konsekwentnie będziemy je wdrażać w życie - zapowiada Malicki.