Zwycięstwo i awans w Szubinie

W środowym meczu Okręgowego Pucharu Polski Chemik  Moderator Bydgoszcz wygrał z Szubinianką Szubin 2:0.

Trener Piotr Gruszka dał szansę od pierwszej minuty młodym zawodnikiem. Przed zmianą stron na boisku działo się jednak niewiele. Dopiero po przerwie kibice zgromadzeni przy bocznym boisku Szubinianki mogli poważnie zaciekawić się przebiegiem spotkania. Szubinianka dwa razy groźnie uderzała na bramę  Gracjana Fabiszewskiego, ale przy pierwszej próbie bramkarz dobrze interweniował, a drugie uderzenie (z rzutu wolnego) było niecelne.

Chemicy byli skuteczniejsi. Co prawda Gracjan Żeglarski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale po kilku minutach snajperski instynkt pokazał  Radosław Mik. Napastnik najpierw dopadł do piłki, której nie opanowali obrońcy gospodarzy i wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie, a kilka akcji później podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę mógł zdobyć rezerwowy Dawid Janicki, który wrócił do gry po kontuzji, ale w doskonałej sytuacji uderzył nad poprzeczką.

W sobotę Chemik Moderator wróci do zmagań ligowych. Zagra u siebie z Mieszkiem Gniezno.