Elana Toruń wygrywa w Pucharze Polski

Piłkarze Elany Toruń wygrali drugi mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski i zdobyli trofeum.

Elana, która do spotkania przystępowała z trzybramkową zaliczką z ubiegłego tygodnia, od początku meczu częściej utrzymywała się przy piłce, choć początkowo Chemik potrafił z kontrataku zagrozić bramce torunian. W 23. minucie po skutecznym strzale Daniela Ciechańskiego goście wyszli na prowadzenie, a tuż przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

W II połowie wynik długo nie zmieniał się, a na boisku działo się niewiele. W ostatnim kwadransie do siatki jednak dwa razy trafił Mateusz Stąporski, a goście wygrali 4:0.

Chemik Moderator rozegra w tym sezonie jeszcze trzy mecze. Pierwszy z nich - i ostatni na Glinkach - w sobotę z Chełminianką.

Finał Okręgowego Pucharu Polski (II mecz)
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - ELANA TORUŃ 0:4 (0:2)

Daniel Ciechański 21', 44', Mateusz Stąporski 77', 81'

Chemik Moderator: Fabiszewski - Czajka (80' Żeglarski), Frasz, Raszka, D. Włosiński, Osiński, Żurowski, Maziarz, Kot, Babiarz (57' Nowak), Kawałek (72' Dąbek).