Kolejni młodzi zawodnicy trenują z drużyną seniorów

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wkrótce rozpoczną przerwę od zajęć. Później czekają ich przygotowania do nowego, nietypowego sezonu w IV lidze.

- W ostatnim czasie wróciliśmy do trzech treningów tygodniowo, a więc mikrocykl jest zbliżony do normalnego - mówi trener Piotr Gruszka. Chemicy trenują do środy. Od Bożego Ciała rozpocznie się przerwa, która potrwa do końca miesiąca. 1 lipca bydgoszczanie wrócą do treningów. Okres przygotowawczy do rozgrywek ligowych potrwa więc dokładnie miesiąc.

Wraz z seniorami trenują piłkarze w wieku juniora starszego, których trenerem jest Wiktor Osiński. - Na każdym treningu jest przynajmniej 22 zawodników, a więc dysponujemy dwoma pełnymi jedenastkami - mówi Gruszka. Jak zapowiada szkoleniowiec, w IV-ligowym zespole nie dojdzie do większych zmian kadrowych. - Niewiadomą pozostają chłopacy, którzy obecnie kończą szkoły. Często od wyników trwających matur zależy to, czy zostaną w Bydgoszczy czy wyjadą na studia. To jednak dotyczy tylko kilku osób. I tak dołączyliśmy już do treningów kolejnych, jeszcze młodszych zawodników z akademii - mówi trener Gruszka, który oprócz pełnienia funkcji szkoleniowca dorosłej drużyny jest także dyrektorem akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz.

Czytaj także: Nabór dla zawodników z roczników 2002-2004

W nowym sezonie IV ligi ma wystąpić aż 21 zespołów. Będzie się to wiązało z rozegraniem 17 meczów jesienią i kolejnych 3 wiosną, a następnie z podziałem tabeli na grupę mistrzowską (7 zespołów) i spadkową (14 zespołów). Jak wspomina Gruszka, jeszcze jako zawodnik miał okazję grać w podobnych rozgrywkach. W sezonie 2000/2001 chemicy grali w III lidze, w której wystartowało wtedy także 21 zespołów. Nie było jednak podziału tabeli, więc wszystkie drużyny rozegrały aż po 40 spotkań. Bydgoszczanie zajęli wtedy dobre, 7. miejsce.

- To był rzeczywiście bardzo długi sezon - wspomina z uśmiechem obecny szkoleniowiec chemików. - Teraz będzie jednak trochę inaczej, bo nie rozegramy pełnego sezonu, a wiec liczba meczów będzie podobna jak zwykle. Na pewno runda jesienna będzie bardzo ważna, bo ona zadecyduje, gdzie będzie się grało na wiosnę. Od początku sezonu trzeba więc będzie punktować i być na jak najwyższych miejscach - zapowiada Gruszka.