Pierwsze sparingi i transfery w IV lidze [RAPORT]

Nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia nowego sezonu w IV lidze. Sprawdzamy, jak przebiegają przygotowania u naszych rywali.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczął już Lech Rypin. Sztab szkoleniowy trzeciej drużyny minionych rozgrywek sprawdzał przydatność kilku graczy testowanych - obrońcy oraz dwóch pomocników. Na zajęciach obecny był także Wiktor Beśka (wcześniej Górnik Konin), który trafił do klubu tuż przed rundą wiosenną wobec kontuzji Daniela Osieckiego. Nie miał jednak okazji do debiutu i w najbliższym czasie ma się okazać, czy zostanie w Rypinie. Sam Osiecki przechodzi rehabilitację po kontuzji. Treningi wznowił już Norbert Czachorowski, który w ostatnich miesiącach także zmagał się z urazem.

Na rynku transferowym nie próżnuje Sportis Łochowo, Klub z gminy Białe Błota ma ambicje do walki o czołowe lokaty w IV lidze i buduje skład na nowy sezon. Do drużyny dołączył już Mateusz Góra z MKP Szczecinek. Sportis zwrócił też uwagę na piłkę kobiecą i od nowego sezonu - możliwe, że w ekstralidze - ujrzymy zespół Sportis KKP Bydgoszcz.

Pierwsze sparingi ma już za sobą Pogoń Mogilno, która wygrała z Vitcovią Witkowo i zremisowała z Unią Swarzędz. Klub opuścił kluczowy piłkarz Pogoni w ostatnich latach - Krzysztof Szal, który będzie kontynuował karierę w Unii Solec Kujawski.

Z nowym klubem Szala wygrał w pierwszym swoim sparingu BKS Bydgoszcz (4:1). Wszystkie bramki zdobyli piłkarze, którzy już wcześniej grali w Budowlanych, ale planowane są także wzmocnienia. - Obecnie działacze prowadzą rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy mają dołączyć do klubu. Jak tylko będą podpisane stosowne dokumenty, będziemy informować o zmianach w drużynie – informuje klub.

Kolejny bydgoski IV-ligowiec także nie próżnuje. Z Zawiszą trenuje między innymi Kamil Żylski. Niebiesko-czarni rozegrali już pierwszy sparing, w którym zremisowali z Pomorzaninem Serock. Sobotnia gra wewnętrzna nie doszła do skutku z powodu złego stanu murawy na Gdańskiej.

Ambitne plany ma również Włocłavia, która kompletuje zdecydowanie mocniejszy skład niż przed rokiem. Do drużyny dołączyli już Łukasz Zapała i Łukasz Witucki z Pomorzanina Toruń oraz Kamil Kuropatwiński i Mariusz Cichowlas z Kujawianki Izbica Kujawska. W kręgu zainteresowań są kolejni znani w regionie zawodnicy.

Cuiavia Inowrocław sprawdza za to Brazylijczyka Juana Benjamina Eliasa. Klub pozyskał już także Nikodema Jankowskiego (rocznik 2002), który wrócił do Inowrocławia po pobycie w AKS SMS Łódź. W nowym sezonie biało-zieloni nie rozegrają derbów z Notecianką Pakość, która zdecydowała się wycofać z rozgrywek IV ligi i w przyszłym sezonie występować w klasie okręgowej.