Sparingowe granie rozpoczęte

W sobotę w Wągrowcu piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrali pierwsze spotkanie kontrolne. Mecz miał nietypowy przebieg, bo zawodnicy spędzili na boisku ponad dwie godziny.

Dla III-ligowej Nielby Wągrowiec sobotni mecz był głównym sprawdzianem przed zbliżającymi się zmaganiami pucharowymi. Dla bydgoszczan wręcz przeciwnie - rozpoczęli oni dopiero przygotowania do sezonu, a co więcej musieli sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników. Z powodów osobistych zabrakło Maksa Adamenko, Adama Kacprzaka, Damiana Rysiewskiego i Pawła Michalskiego.

- Skład rzeczywiście był dosyć eksperymentalny. Szansę dostało dużo młodych zawodników - mówi trener Piotr Gruszka. Trenerzy ustalili, że mecz zostanie rozegrany w trzech tercjach po 45 minut. W I części meczu Nielba wygrała 3:1, w drugiej - 2:0, a w trzeciej - 2:1. Łącznie więc ok. 135-minutowe spotkanie skończyło się wynikiem 7:2 dla Nielby. Bramki dla Chemika zdobyli Oskar Lipkowski (rocznik 2003) i Karol Klimek (2005).

Chemicy rozpoczęli treningi przed sezonem 2020/2021 w ostatnią środę. Za tydzień - już na Glinkach - rozegrają mecz sparingowy z Pomorzaninem Toruń.