Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 12.05.2022
Fot. Jakub Soboczyński

200 meczów Macieja Kota

Sobotni mecz z Chełminianką Chełmno było dwusetnym spotkaniem ligowym w barwach Chemika Bydgoszcz dla Macieja Kota.

Skrzydłowy Chemika Moderatora zadebiutował w drużynie seniorów w sezonie 2007/2008. Od tego czasu rozegrał dokładnie 200 meczów ligowych, zdobywając w nich 45 goli. W tym czasie dwukrotnie cieszył się z awansu do III ligi (2010, 2018), a także raz ze zwycięstwa w Pucharze Polski KPZPN (2019).

Na pewno był to dla mnie wyjątkowy mecz, inny niż wszystkie. Chciałem go uczcić golem, ale niestety nie udało się – powiedział po meczu Maciej, który jednak miał udział przy bramkowych akcjach Chemika. – Przez te kilkanaście lat były i awanse, i spadki, a więc pełne spektrum emocji – wspomina zawodnik, który przed rozpoczęciem spotkania odebrał pamiątkową statuetkę oraz upominki z rąk prezesa klubu Dominika Malickiego.

Kot jest drugim w tym sezonie piłkarzem, który świętował dwusetny występ ligowy. Od jesiennego meczu z Pomorzaninem Toruń podobnym osiągnięciem może pochwalić się również Damian Rysiewski. Następny w kolejce jest natomiast Szymon Maziarz, który obecnie ma na swoim koncie 186 meczów ligowych.

Następny artykuł

P