Chemik Talent Pro

Najzdolniejsi zawodnicy Akademii Piłkarskiej przydzielani są do grupy Chemik Talent Pro, która funkcjonuje jest od stycznia 2021 roku. Jest program dla wyróżniających się młodych zawodników.

 

Nominacje do grupy Talent Pro są przyznawane co pół roku. W ramach programu wyselekcjonowani zawodnicy mają dwie dodatkowe, wyizolowane jednostki treningowe tygodniowo – zajęcia piłkarskie pozycyjne zgodne z Modelem Gry Akademii prowadzone przez trenera Wiktora Osińskiego oraz zajęcia motoryczne z trenerem Mikołajem Wilczarskim.

Plan zajęć został tak rozplanowany, aby każda grupa miała dwa tygodnie dodatkowych treningów, a następnie tydzień przerwy dla odpowiedniej regeneracji. Co ważne dla młodych piłkarzy, zajęcia realizowane są w ramach podstawowej składki i nie wymagają żadnych dodatkowych opłat od zawodników oraz ich rodziców.

W sezonie 2019/2020 Chemik Moderator wygrał klasyfikację Pro Junior System w IV lidze kujawsko-pomorskiej. W następnym sezonie drużyna U19 zajęła 3. miejsce w lidze makroregionalnej, zaś w sezonie 2021/2022 zespół U17 rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów.

P