Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz

W Akademii Piłkarskiej Chemika Moderatora Bydgoszczy trenuje obecnie ok. 500 piłkarzy i piłkarek. Łączymy doskonałą zabawę z regularnym podnoszeniem umiejętności i wpajaniem zasad zdrowego trybu życia pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz została powołana z początkiem października 2017 roku jako kolejny etap w rozwoju Bydgoskiego Klubu Sportowego Chemik, który od lat należy do najlepszych w województwie ośrodków szkolących młodych piłkarzy. Akademia ma do dyspozycji dwa boiska naturalne, dwa ze sztuczną nawierzchnią oraz dwie sale sportowe.

Zajęcia prowadzone są według jednolitego systemu szkolenia, a oprócz zwyczajnych treningów Akademia oferuje także zajęcia z trenerem mentalnym, trenerem bramkarzy, współpracę z dietetykiem, zespołem fizjoterapeutów czy treningi indywidualne. Wszystkie trenujące dzieci mogą otrzymać karty klubowe, które uprawniają posiadaczy do nabywania produktów partnerów klubu z rabatami.

 

Klub prowadzi pełną drabinkę szkoleniową dla chłopców. Treningi dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzone są w grupach naborowych, a w klasach I – III szkoły podstawowej szkolenie odbywa się w dwóch trybach – w klasach piłkarskich lub w ramach popołudniowych treningów w klubie. Od IV klasy szkoły podstawowej treningi realizowane są w oparciu o klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 60 im. Huberta Wagnera oraz w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Bydgoskich Olimpijczyków.

Od 2019 roku klub prowadzi także szkolenie dziewcząt, zaś od roku szkolnego 2021/2022 powstała osobna grupa dziewczynek urodzonych w latach 2014-2017.


 

Celem zajęć jest aktywizacja dzieci przez sport oraz zapewnienie im możliwości aktywnego spędzenia wakacji. Akcja co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich rodziców. W poprzednich edycjach uczestniczyło w niej po 350-450 uczestników. Przez cały lipiec na obiektach przy ul. Glinki 79 dzieci mogą brać udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, a na koniec miesiąca odbywa się uroczysta gala podsumowująca miesiąc treningów.

Głównymi partnerami akcji co roku są: Miasto Bydgoszcz, Oponeo, Grupa Moderator, Polski Związek Piłki Nożnej, Kujawsko-Pomorski Związki Piłki Nożnej oraz SM Budowlani i RSM Jedność.

P