Treningi mentalne z psychologiem sportu

Młodzi adepci piłki nożnej w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz mają możliwość uczęszczania na zajęcia z zakresu treningu mentalnego. Trening mentalny to przede wszystkim systematyczne wykorzystanie strategii i technik ukierunkowanych na poprawę umiejętności mentalnych i wykonania sportowego. Zajęcia prowadzone są przez psychologów sportów i dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą w pełni wykorzystać swój sportowy potencjał!

W naszej Akademii piłkarze mają możliwość uczęszczania zarówno na zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Trenują różne umiejętności mentalne, które pozwalają im lepiej panować nad sobą i skuteczniej wykorzystywać swoją codzienną ciężką pracę treningową oraz własne predyspozycje. W trakcie zajęć z psychologiem sportu piłkarze doskonalą umiejętności związane z budowaniem zespołu, komunikacją, radzeniem sobie ze stresem oraz koncentracją uwagi.

Celem psychologii sportu jest przede wszystkim pomoc sportowcom w wykształceniu takich umiejętności psychologicznych, które przyczynią się do wzrostu efektywności działania i czerpania radości z wykonania danego zadania, a w konsekwencji podniesienia poziomu osiągnięć. Co więcej, nabyte umiejętności można wykorzystać w innych obszarach życia (m.in. w szkole).

Treningi mentalne prowadzą psychologowie sportu: Marta Krakowiak (drużyna U-15 i młodsze) i Mateusz Minda (drużyny U-19, U-17 i U16).

P