Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 13.06.2022
ks-skra.pl/Natanael Brewczyński

Beniamin Czajka piłkarzem Skry Częstochowa. „Zrobiłem duży progres”

Beniamin Czajka został nowym piłkarzem Skry Częstochowa. Niedawno rozmawialiśmy z naszym wychowankiem o jego wrażeniach z debiutanckiego sezonu w I lidze.

Skra Częstochowa zajęła w ubiegłym sezonie 13. miejsce w rozgrywkach Fortuna I ligi. Beniamin Czajka grał zaś na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. Wychowanek  akademii Chemika rozegrał 21 meczów ligowych i zdobył jedną bramkę, ale jego drużyna spadła do eWinner II ligi.

– To był mój pierwszy sezon na poziomie centralnym. Myślę, że były momenty lepsze i gorsze. Prezentowałem równy poziom i byłem z siebie zadowolony, chociaż wiadomo, że jeszcze jest dużo do poprawy. Niestety z drużyną nie udało nam się zrealizować celu, jaki sobie zakładaliśmy przed sezonem, ale indywidualnie na pewno zrobiłem duży progres i stałem się lepszym zawodnikiem – mówi nam Beniamin.

– Wcześniej byłem z pierwszą drużyną Wisły Płock na dwóch obozach zimowym i letnim, a także trenowałem z nimi w okresie przygotowawczym do minionego sezonu, więc do poziomu byłem już trochę przyzwyczajony. Wiadomo, że treningi to nie to samo, co gra w meczach mistrzowskich, ale po kilku rozegranych meczach w pierwszym składzie Stomilu czułem się już dosyć swobodnie na boisku – mówi Czajka, zapytany o poziom rozgrywek I-ligowych.

Rok spędzony w Stomilu był jego drugim sezonem podpisania kontraktu z Wisłą Płock. W pierwszym Czajka występował w rezerwach Nafciarzy. – W Płocku czuje się bardzo dobrze. Jest to bardzo ładne miasto, klub też się rozwija. Właśnie jest budowany piękny stadion, a drużyna osiągnęła w tym sezonie bardzo dobry wynik. Przez ten rok bylem w stałym kontakcie z zarządem Wisły, który bacznie obserwował moje postępy na wypożyczeniu do Stomilu – mówi Czajka, który do Skry również trafił na zasadzie wypożyczenia z Wisły

Benimin Czajka zadebiutował w drużynie seniorów Chemika w wieku 17 lat. Rozegrał w niej 66 meczów ligowych, w których zdobył 2 bramki. Z naszą drużyną cieszył się z awansu do III ligi w 2018 roku i zwycięstwa w Pucharze Polski KPZPN w 2019 roku.

Zdjęcie do artykułu pochodzi ze strony Skry Częstochowa.

Następny artykuł

P