Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 12.03.2022
Fot. Anna Powałowska

Bezbramkowy remis na otwarcie

Remisem zakończyło się pierwsze tegoroczne spotkanie piłkarzy Chemika Moderatora w IV lidze. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego wywieźli punkt z Pakości.

W porównaniu do meczu pucharowego sprzed tygodnia w składzie doszło do jednej zmiany – za pauzującego za żółte kartki Szymona Maziarza zagrał od pierwszej minuty Patryk Perliński. Niespełna 23-letni zawodnik został ustawiony w ataku, a Jakub Czesiński, który ze Sportisem grał jako napastnik, został cofnięty na pozycję numer 10.

Mecz od samego początku był wyrównany. Notecianka dobrą okazję do zdobycia bramki stworzyła sobie już w 7. minucie, gdy Klon obronił uderzenie Łukasza Gryglewicza. Mateusz Gryglewicz był za to blisko zdobycia bramki w 25. minucie, ale i tym razem dobrze interweniował Klon.

W ostatnim kwadransie pierwszej części meczu piłkarze obu drużyn oddali kilka strzałów, ale praktycznie wszystkie były niecelne. W Chemiku próbowali Oskar Chęś i z rzutu wolnego Damian Rysiewski.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Obie drużyny co jakiś czas stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. Najlepszą dla Chemika miał główkujący Jakub Czesiński, ale strzał zdołał sparować na rzut rożny Marcin Walczak. W 88. minucie chemikom udało się w końcu umieścić piłkę w siatce, gdy po dośrodkowaniu Rysiewskiego z rzutu wolnego skutecznie uderzył głową Piotr Siekirka. Radość niestety trwała krótko – sędzia odgwizdał pozycję spaloną, z czym wyraźnie nie zgadzali się bydgoszczanie.

Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Chemicy rozpoczęli rundę wiosenną od remisu. Za tydzień zagrają na własnym boisku z Budowlanym KS Bydgoszcz., który pokonał dziś Kujawiankę Izbica Kujawska. Początek sobotniego meczu o godz. 14:00.

18. kolejka IV ligi
NOTECIANKA PAKOŚĆ – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:0

Chemik: Klon – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Kacprzak – Rysiewski, Chęś (46’ Chojnacki) – Kot (46’ Lipkowski), Czesiński, Siekirka – Perliński (74’ Sobczyk).

żółte kartki: Chęś, Kacprzak

Następny artykuł

P