Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Kobiety 02.05.2023

Błażej Babiński: Wiedziałem, że taktycznie i motorycznie jesteśmy dobrze przygotowani

W niedzielnym meczu 4 ligi kobiet piłkarki Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonały Strażaka Przechowo 5:2.

– Podchodziliśmy do tego meczu w pełni świadomi, o co gramy i jakie mamy cele. W takich spotkaniach bardzo dużą rolę odgrywa aspekt mentalny i w tym elemencie zespół wyglądał naprawdę dobrze. Już na treningach widać było, że drużyna „żyje” tym meczem i jedzie do Przechowa po pełną pulę – powiedział po meczu trener Błażej Babiński.

– Przed meczem wiedziałem, że pod kątem taktycznym i motorycznym jesteśmy dobrze przygotowani do inauguracji ligi, dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że dołożyliśmy do naszej gry jeszcze wspomniane aspekty mentalne, bo jesienią zanotowaliśmy ze Strażakiem dwa remisy w lidze i pucharze. Chcieliśmy dobrą grą zapisać na swoim koncie ważne trzy punkty z wymagającym przeciwnikiem – wyjaśniał szkoleniowiec.

– Dziewczyny bardzo dobrze realizowały nasz plan na mecz i dominowały nad rywalkami w fazie atakowania, w bronieniu nie dając rozwinąć im skrzydeł. Szkoda dwóch straconych bramek, ale najważniejsze są bardzo ważne trzy punkty, które przybliżają nas do awansu. Jestem dumny z pracy jaką wykonał zespół, dzięki czemu z jeszcze większą energią podejdziemy do następnego ligowego spotkania – zakończył trener.

W następny meczu zawodniczki Chemika podejmą wicelidera Juventus Women Toruń. Mecz w niedzielę o godz. 16:00 na Glinkach.

Następny artykuł

P