Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Z życia klubu 11.12.2022

Głosuj na nasze projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Rozpoczęło się głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Tradycyjnie zachęcamy do wybierania piłkarskich projektów na Wyżynach.

Każdy mieszkaniec Bydgoszczy może oddać głos w czterech kategoriach projektów. Są to projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe i projekty społeczne. My zachęcamy, aby wybrać projekt osiedlowy nr 580, projekt społeczny nr 51 lub 72 oraz mikroprojekt osiedlowy nr 581.

Projekt osiedlowy nr 580

osiedle Wyżyny – Rozbudowa Centrum Sportowego Wyżyn
Lokalizacja w sąsiedztwie hali pneumatycznej, na działce szkolnej przy ul. Bohaterów Kragujewca

Celem projektu jest poprawa infrastruktury sportowej Wyżyn.  Doposażenie o inwestycję w boisko i oświetlenie. Z propozycji zadania skorzystają wszyscy mieszkańcy zarówno dzieci jak i seniorzy. Realizacja do kwoty. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce, dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy mieli miejsce do uprawiania tego sportu. Będzie to miejsce rekreacyjno-sportowe dla całych rodzin, gdzie dzieci będą mogły spędzać swój wolny czas, będą realizować swoje pasje i marzenia, a rodzice będą mogli kibicować. Kontynuacja budowy boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

Projekt społeczny nr 51

Piłkarskie Przedszkola

Ogólnorozwojowe zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków, chłopców i dziewczynek, realizowane przez cały rok szkolny. Zajęcia będą odbywać się na terenie przedszkola lub, dla chętnych placówek, na boiskach piłkarskich Bydgoskiego Centrum Sportu przy ul. Glinki 79 (Kompleks „Chemik”). Dzieci będą czerpały pełną przyjemność z gry i zabawy w piłkę nożną. Ćwiczenia podczas treningów będą odpowiadały ich potrzebom, a najważniejsza będą dobra zabawa i ogólny rozwój ruchowy. Trenerzy położą szczególny nacisk na przedstawienie zasady fair play i promocję zdrowego odżywiania.

Projekt społeczny nr 72

Wakacje z Chemikiem – otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci

Otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia. Dodatkowo organizowane będą mini-turnieje z nagrodami dla uczestników. Treningi trwają przez cały lipiec i odbywają się od poniedziałku do czwartku z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia bezpłatne i otwarte dla wszystkich dzieci, niezależnie od płci i umiejętności. Poza zajęciami treningowymi przewidziane są dodatkowe atrakcje i konkursy z nagrodami dla uczestników oraz dla rodziców i opiekunów, a także uroczyste zakończenie, na którym nagrody i dyplomy otrzymają wszyscy uczestnicy. Przewidywana ilość uczestników: 350-400 dzieci.

Mikroprojekt osiedlowy nr 581

Piłkarskie święto Wyżyn

Atrakcje piłkarskie – festyn połączony z atrakcjami dla dzieci. Przygotowana będzie między innymi strefa zabaw. Zapraszamy wszystkich małych kibiców wraz z rodzicami.


Jak głosować?

Głosowanie odbywa się w dniach 15 listopada -15 grudnia do północy za pośrednictwem strony: www.bydgoszcz.pl/bbo. Zajmuje tylko kilka minut. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy – również dzieci za zgodą opiekunów.

Głosując wybieramy, aż 4 pomysły w różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe i projekty społeczne.


LINK – GŁOSUJ TUTAJ!Potrzebujesz pomocy w głosowaniu?

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc.  Punkty do głosowania w BCOPW i Młynach Rothera. Można też zagłosować za pośrednictwem infolinii dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numery telefonów 52 51-53-555. Dodatkowo w galeriach handlowych i na jarmarku bożonarodzeniowym pojawią się stanowiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować. Jeśli masz inne pytania napisz do nas: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

Głosować można także w naszym klubowym sekretariacie w godzinach jego pracy.

Następny artykuł

P