Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 01.04.2023

Cenny punkt w Mogilnie

W sobotnim meczu 4 ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zremisowali w Mogilnie 2:2.

Chemicy przystąpili do meczu w przemeblowanym składzie. Patryk Perliński był zawieszony, Szymon Maziarz zawieszony i kontuzjowany, a Daniel Włosiński i Piotr Siekirka nie mogli zagrać z powodów służbowych. Jakub Czesiński i Adam Kacprzak dopiero wracali po urazach. Biorąc pod uwagę, że kontuzjowany jest także napastnik drużyny juniorów Karol Klimek, sztab szkoleniowy zdecydował się na dość niespodziewany krok. Do rozgrywek został zgłoszony Adam Kardasz, który wznowił karierę po 4 latach, a ostatni mecz w Chemiku zagrał w 2015 roku. Szansę od pierwszej minuty dostał także Oskar Lipkowski.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Pogoń stworzyła jedną groźna sytuację, w której dobrze interweniował Gracjan Łęt. Chemik częściej utrzymywał się przy piłce, ale brakowało konkretów.

Końcówka pierwszej połowy wstrząsnęła bydgoską drużyną. W 33 minucie Adam Kozłowski wykorzystał zamieszanie pod bramką Chemika i strzelił gola. Tuż przed przerwą jeden z defensorów Chemika źle podał do Łęta, który w następstwie zderzył się z rywalem. Efektem był rzut karny dla gospodarzy. Łęt – mimo że ucierpiał w starciu z graczem Pogoni – świetnie się spisał i obronił strzał z karnego w wykonaniu Wiktora Mrówczyńskiego, a chwilę później groźne uderzenie po rożnym.

Początek drugiej części meczu był co prawda jeszcze dość spokojny, ale ostatnie trzydzieści minut przyniosło wiele emocji. W 58. minucie Kamil Goździkowski zdobył bramkę wyrównującą. Od tego czasu mecz stał się bardzo otwarty i obie drużyny raz po raz wyprowadzały groźne ataki.

W 80. minucie chemicy wyprowadzili kontrę, Marcel Strzyżewski podał do Adama Kardasza, a ten – w doskonale wszystkim znanym stylu – pewnie skierował piłkę do bramki. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Obie drużyny nadal atakowały, co skończyło się karnym dla Pogoni w 88. minucie. Tym razem jedenastka została zamieniona na bramkę przez Mateusza Rościszewskiego. Wynik 2:2 już się nie zmienił.

Remis oznacza, że piłkarze Chemika Moderatora stracili pozycję lidera. Cały czas pozostają jednak w bliskim kontakcie z Włocłavią, do której tracą jeden punkt. W najbliższy weekend podejmą Chełminiankę.

21. kolejka 4 ligi
Pogoń Mogilno – Chemik Moderator Bydgoszcz 2:2 (1:0)
bramki: Adam Kozłowski 33′, Mateusz Rościszewski 88′ – Kamil Goździkowski 58′, Adam Kardasz 80′

Chemik: Łęt – Goździkowski, Adamenko, Kochmański, Kacprzak – Chęś (55′ Klimkiewicz), Rysiewski – Strzyżewski (85′ Rogowski), Klatecki (72′ Kot), Lipkowski (55′ Czesiński) – Kardasz.

Następny artykuł

P