Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 12.01.2023

Chemik Moderator rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Piłkarze Chemika Moderatora rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Na półmetku zmagań zawodnicy bydgoskiej akademii zajmują trzecie miejsce w tabeli oraz drugą lokatę w klasyfikacji Pro Junior System.

Po niemrawym początku sezonu piłkarze Chemika Moderatora złapali wiatr w żagle i mają na swoim koncie serię dziesięciu meczów ligowych bez porażki. Daje im to trzecie miejsce w tabeli.

Bydgoszczanie szybko jednak mogą przesunąć się na drugą lokatę, gdyż pozostaje im do rozegrania zaległe spotkanie z Notecią Łabiszyn. A w zasadzie to pół spotkania, bo jesienny mecz przerwano po pierwszej połowie z powodu opadów śniegu. Do przerwy jest 1:0 dla Chemika, a spotkanie zostanie dokończone 25 lutego.

Chemicy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli we wtorek, 10 stycznia na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu przy ul. Glinki 79. – Pierwszy tydzień jest wprowadzający. Odbywają się testy motoryczne oraz pomiary antropomotoryczne – mówi trener drużyny Wiktor Osiński.

– W najbliższych tygodniach będziemy doskonalić elementy, które były naszą mocna stroną, pracować nad deficytami oraz wprowadzać nowe elementy zgodnie z przygotowanym przez nas planem na okres przygotowawczy – wyjaśnia Osiński.

Na zimę chemicy mają zaplanowanych siedem meczów kontrolnych. W pierwszym z nich, już w sobotę, 14 stycznia, zagrają na wyjeździe z Wdą Świecie. Początek meczu o godz. 12:00.

Zimą w kadrze drużyny nie dojdzie do większych zmian. Chemik nadal chce stawiać na wychowanków z klubowej akademii. Po rundzie jesiennej klub zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, w której przyznawane są punkty za występy zawodników do 19. roku życia.

Dorobek Chemika wypracowali:  Damian Kochmański (rocznik 2004, 16 meczów, 1440 minut), Marcel Strzyżewski (2005, 16 meczów, 913 minut), Jakub Czesiński (2005, 16 meczów, 541 minut), Konrad Klatecki (2005, 13 meczów, 261 minut).

Następny artykuł

P