Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 19.08.2022

Chemik Moderator zagra z Liderem Włocławek

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają mecz 3. kolejki IV ligi. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego zagrają na wyjeździe z Liderem Włocławek.

Przed tygodniem chemicy zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie, choć po niespełna półgodzinie gry przegrywali z Tłuchowią Tłuchowo 0:2. Zdołali jednak odmienić losy meczu i wygrali 3:2.

W ten sposób bydgoszczanie są jednym z aż dziesięciu zespołów z trzema punktami na swoim koncie. Komplet sześciu oczek mają tylko Sparta Brodnica i Cuiavia Inowrocław.

Lider Włocławek jest za to jedną z trzech drużyn, które punktów jeszcze nie zdobyły. Zespół z Włocławka przegrał dotąd z Pogonią Mogilno 1:2 i z Chełminianką Chełmno aż 1:5.

Włocławianie drugi sezon z rzędu zbudowali kadrę w oparciu o młodych piłkarzy. W poprzednich rozgrywkach do końca walczyli o utrzymanie, zapewniając je sobie w ostatniej kolejce, dzięki 15. miejscu w tabeli.

Dobry początek w Pro Junior System

Trener Wiktor Osiński ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Po dwóch kolejkach chemicy uzbierali najwięcej minut w klasyfikacji Pro Junior System. Kolejny sezon w pierwszej drużynie grają Damian Kochmański i Jakub Czesiński. Ponadto, od początku rozgrywek szansę na prawym skrzydle dostaje Marcel Strzyżewski z rocznika 2005, który w poprzednim sezonie był rezerwowym. Regularnie występuje też Konrad Klatecki.

Początek sobotniego meczu we Włocławku o godz. 17:00.

Następny artykuł

P