Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 17.03.2022
Fot. Szymon Fiałkowski

Czas na derby. Na Glinkach zagramy z Budowlanym KS

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają pierwszy w tym roku mecz ligowy na własnym boisku. W spotkaniu derbowym podopieczni trenera Wiktora Osińskiego zmierzą się z Budowlanym KS Bydgoszcz.

W rundzie wiosennej piłkarzy Budowlanego KS Bydgoszcz czeka najprawdopodobniej walka o utrzymanie. Po zwycięstwie w inaugurującym wiosnę meczu z Kujawianką Izbica Kujawska podopieczni trenera Rafała Krygiera wygrali 1:0.

Rafał Krygier zimą zastąpił Dariusza Porbesa i jest już trzecim z rzędu trenerem BKS-u, który ma na swoim koncie grę w Chemiku. Krygier występował w naszym klubie w sezonie 2001/2002, gdy zagrał w 19 meczach III ligi i zdobył 1 bramkę.

W kadrze naszego sobotniego rywala możemy też znaleźć kilku piłkarzy z przeszłością na Glinkach: wypożyczonego obecnie z Chemika Gabriela Pieczyńskiego, Damiana Pawelskiego, Sebastiana Włodarczyka, Karola Szallę i Tomasza Rogóża.

Do składu Chemika na sobotni mecz może wrócić Szymon Maziarz, który w spotkaniu z Notecianką Pakość był zawieszony za kartki. Po remisie na rozpoczęcie rundy nasi piłkarze zajmują szóste miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co piąta Sparta Brodnica. Zespoły z dalszych pozycji mają już zauważalną stratę. Chemicy muszą za to punktować, aby dogonić drużyny z podium, które mają obecnie 3-4 punkty przewagi nad podopiecznymi trenera Wiktora Osińskiego.

W ostatnich latach piłkarze Chemika i BKS Bydgoszcz grali w lidze trzykrotnie. Dwa razy zwyciężyli piłkarze z Glinek, a raz był remis. Co ciekawe, gospodarzem wszystkich tych spotkań był Budowlany KS. Teraz przyjdzie w końcu czas na derby na Glinkach.

Początek meczu o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Następny artykuł

P