Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 31.07.2023
Fot. Tomasz Czachorowski

Czterech piłkarzy Chemika powołanych na zgrupowania kadr KPZPN

Czterech piłkarzy z rocznika 2010 oraz 2011, trenujących na co dzień w akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz, zostało powołanych na zgrupowania kadr Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, które w dniach 13-18 sierpnia odbędą się w Wąsoszu. W sztabach szkoleniowych drużyn znaleźli się natomiast trenerzy pracujący na co dzień w akademii bydgoskiego klubu.

W gronie piłkarzy powołanych do kadry KPZPN rocznika 2010 znalazło się dwóch zawodników akademii Chemika Moderatora, którzy występowali w minionym sezonie w zespołach U-13 oraz U-14 bydgoskiego klubu – Konrad Lewandowski i Paweł Pulchny.

Warto dodać, że obaj gracze reprezentowali już wcześniej kadry regionalne KPZPN, między innymi w maju, kiedy reprezentacja wojewódzka trenowała na obiektach Chemika Moderatora Bydgoszcz, a także w meczach mistrzowskich wojewódzkiej reprezentacji. Ponadto, w te wakacje Pulchny wziął udział w zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów i miał możliwość rozwoju swoich umiejętności pod okiem najlepszych trenerów w kraju oraz gry z zawodnikami z topowych polskich klubów oraz akademii.

Z kolei razem z zawodnikami z rocznika 2011 w Wąsoszu rozwijać swoje umiejętności piłkarskie będzie dwóch zawodników, którzy w ubiegłym sezonie bronili barw zespołów Chemika U-12 oraz U-13 – Kamil Kotyński oraz Ryszard Ziętek. Obaj piłkarze również byli już sprawdzani w kadrach wojewódzkich KPZPN, a Ziętek brał udział z regionalną reprezentacją między innymi w marcowym turnieju „Top of the top by SBG”, a także otrzymał w tym roku powołanie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów.

Przypomnijmy, że w sztabie szkoleniowym obu kadr Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej znajdują się trenerzy prowadzący na co dzień zajęcia w akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Pierwszym szkoleniowcem reprezentacji KPZPN rocznika 2010 jest Krzysztof Szkaradek, pełniący w bydgoskim klubie funkcję trenera zespołów juniorskich z roczników 2012 oraz 2016. Z kolei trenerem przygotowania motorycznego obu ekip jest Mikołaj Wilczarski, który pracuje na tym stanowisku także w klubie z Glinek.

Naszym młodym zawodnikom oraz trenerom z akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz życzymy owocnej pracy!

Następny artykuł

P