Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 02.08.2022

Damian Bławat trenerem bramkarzy [WIDEO]

Damian Bławat został trenerem bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz.

Szkoleniowiec ma doświadczenie z pracy we wszystkich kategoriach wiekowych od małych dzieci po seniorów. W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 był trenerem III-ligowego wówczas Pomorzanina Toruń. Jako trener bramkarzy pracował m.in. w Zawiszy Bydgoszcz, MUKS CWZS Bydgoszcz oraz w klubach III i IV ligi.

Od początku okresu przygotowawczego trener Bławat pracuje z bramkarzami naszej Akademii Piłkarskiej. Pod jego opiekę trafią zawodnicy od najmłodszych grup wiekowych po seniorów. – W trakcie rozmów z prezesem i koordynatorami został mi przedstawiony ciekawy projekt, do którego postanowiłem dołączyć. Pierwsze tygodnie to był czas między innymi poznawania klubu i zawodników. Początek pracy oceniam bardzo pozytywnie – mówi trener Bławat.

W zbliżającym się sezonie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny tworzyć będą: Wiktor Osiński (trener), Szymon Maziarz (asystent trenera), Damian Bławat (trener bramkarzy), Mikołaj Wilczarski (trener przygotowania motorycznego), Adam Kardasz (trener napastników), Łukasz Grygrowicz (trener analityk), Zbigniew Frasz (kierownik drużyny) oraz Stanisław Kozłowski (masażysta).

Następny artykuł

P