Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 06.10.2021

Debiuty Pawła Woźnego i Marcela Strzyżewskiego

Paweł Woźny i Marcel Strzyżewski zadebiutowali w sobotę w meczu ligowym seniorów. Nasz zespół pokonał Chełminiankę Chełmno 4:1.

Marcel Strzyżewski pojawił się na boisku w 63. minucie, zastępując Kamila Serafina. W końcówce spotkania zanotował asystę przy golu Grzegorza Adamskiego. Dla 16-latka miniony tydzień był niezwykle udany, gdyż kilka dni wcześniej, w środowym spotkaniu Okręgowego Pucharu Polski z Cuiavią Inowrocław, zdobył piękną bramkę na 4:4.

W 70. minucie meczu z Chełminianką na boisko wszedł Paweł Woźny, który zmienił Macieja Kota. W 77. minucie wykorzystał podanie Grzegorza Adamskiego i skierował piłkę do siatki, stając się siódmym zawodnikiem w XXI wieku, który strzelił gola w ligowym debiucie. Wcześniej dokonali tego również: Tomasz Rogóż, Arkadiusz Woźniak, Filip Kolmajer, Łukasz Retlewski, Szymon Maziarz i Radosław Mik.

Woźny pobił też rekord Krzysztofa Szkaradka, który był najmłodszym strzelcem bramki od 1990 roku, a może nawet w całej historii klubu. Pokonując w 2006 roku bramkarza Mieni Lipno, Szkaradek miał 16 lat, 3 miesiące i 11 dni. Tymczasem Woźny, strzelając gola Chełminiance, miał dokładnie 16 lat i 8 dni.

Naszym młodym piłkarzom gratulujemy!

Gol Pawła Woźnego

Następny artykuł

P