Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 26.11.2022

Derby dla Bydgoszczy! Chemik pokonał Elanę!

W sobotnim meczu IV ligi kujawsko-pomorskiej piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Elaną Toruń 2:0.

W ubiegły weekend obie drużyny nie nagrały się za wiele. Elana otrzymała trzy punkty walkowerem, bo Chełminianka zrezygnowała z gry, zaś Chemik rozegrał tylko 45 minut w Łabiszynie, zanim mecz został przerwany z powodu opadów śniegu. W porównaniu ze spotkaniem z Notecią trener Wiktor Osiński dokonał jednej zmiany – od pierwszej minuty zagrał Oskar Chęś, a na ławce usiadł Jakub Czesiński.

Mecz od początku był bardzo wyrównany i widać było, że pierwsza bramka może ustawić przebieg spotkania. Na gola trzeba było czekać aż do 41. minuty. Wtedy Maksym Adamenko wstrzelił piłkę w pole karne Elany, a bramkarz torunian popełnił katastrofalny w skutkach błąd i nie złapał piłki, która przeszła przez jego ręce i wtoczyła się do bramki.

Po zmianie stron Elana próbowała wyrównać, ale albo dobrze bronił Gracjan Łęt, albo strzały mijały bramkę. Chemicy też co jakiś czas zagrażali bramce przyjezdnych.  W 72. minucie Adrian Kowalski pchnął Piotra Siekirkę, za co otrzymał drugą żółtą i musiał opuścić boisko. Elana kończyła mecz w dziewiątkę, bo w doliczonym czasie gry czerwony kartonik ujrzał także Jay Jaskólski. W ostatniej akcji meczu chemicy ustalili wynik na 2:0, gdy po kontrataku Damian Rysiewski wystawił Szymonowi Maziarzowi piłkę do pustej bramki.

Chemicy zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli, ale mają jeszcze do rozegrania drugą połowę meczu z Notecią. Po pierwszej prowadzą 1:0.

Następny artykuł

P