Autor:

Mikołaj Włoch

Tagi:
Szachy 27.05.2024

Dobry weekend zawodników Chemika

W miniony weekend odbyło się wiele turniejów w których grali zawodnicy Chemika. Już w piątek grano w Toruniu w 7 turnieju Otwartego Grand Prix AZS UMK Toruń. W 13 rundowej kołówce blitza najlepszy okazał się Nasz junior Bartek Przybylski (11,5 pkt), tuż za nim również junior Chemika Szymon Zając (11 pkt), dodatkowo 6 miejsce zajął Olek Polak (8 pkt) a 11 miejsce Wojtek Mrozowicz (3 pkt) .

25 maja upłynął pod znakiem wielu imprez  szachowych, W Bydgoszczy na MDK-1, tamtejszy klub zorganizował już XXIII Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży TALENTY, rozgrywany tempem 10+5. W każdej z trzech grup można było spotkać zaw0dników Chemika. W najstarszej grupie roczników 2001-2009 w dosyć skromnym gronie 7 osób wygrał Olek Polak (5/7 pkt), a Wojtek Mrozowicz zajął 4 miejsce (4 pkt). W grupie przeznaczonej dla roczników 2010-2013 bardzo udany występ zaliczyła Svitlana Terekhova, zajęła ona 2 miejsce (6 pkt), ustępując zwycięzcy jedynie punktacją pomocniczą, dodatkowo zgarnęła ona nagrodę za najlepszą kobietę.  W grupie C przeznaczonej dla najmłodszych Kacper Pindel zajął 9 miejsce (4,5 pkt)

Tego samego dnia w Górsku odbył się już 13 turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, tym razem w Górsku.  Zdecydowanie największym sukcesem w trakcie turnieju była wygrana Pawła Koseckiego w grupie klas 1-3 z kompletem punktów. Dodatkowo w tej grupie grał Piotrek Maćkowiak, który zajął 8 miejsce (17/21 pkt). W grupie klas 4-6 klasyfikacje dziewcząt wygrała Hania Ważyńska (16 pkt), zajęła również 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Tuż za podium, przegrywając tylko punktacją pomocniczą, skończyli Kacper Kosecki i Olek Wałkowski, odpowiednio 4 i 5 miejsce (oboje 17 pkt). Pech związany z punktacją pomocniczą nie opuścił nas również w najstarszej grupie, Tomek Olchowy przegrał nieznacznie bucholcem o 2 i 3 miejsce, kończąc dla najgorszym dla sportowca 4 miejscu (17 pkt).

Również w sobotę w Inowrocławiu rozegrano 5 turniej z cyklu Grand Prix Inowrocławia, 3 miejsce zajął Paweł Starzyński (5/7 pkt) dla którego zdecydowanie był to niemały sukces. Warto podkreślić, że Paweł wygrał z IM Andrzejem Maciejewskim.

W Świeciu, dla odmiany również w sobotę, grano już XXIII memoriał Ryszarda Obertowskiego, zawody sędziował IA Jarosław Wiśniewski, a w samych zawodach mogliśmy oglądać tylko jednego gracza Chemika, Wiktora Wiśniewskiego. Zajął on 16 miejsce w grupie A z wynikiem 4,5/9 pkt. Grano tempem 15+0.

Bartek Przybylski w sobotę zdecydował się wybrać do Baranowa na VI Wiosenny Turniej w ramach Grand Prix Tarnowa Podgórnego w szachach, który był rozgrywany tempem 3+2. Bartek zajął na tym turnieju 2 miejsce (10/13 pkt). Dzień później, zdecydował się on pojechać na XXII Turniej Szachowych Dni Leszna, turniej ten był obstawiony wieloma silnymi zawodnikami, w tym gronie Bartek skończył na 28 miejscu (5,5/9 pkt).

Linki do turniejów:
GP AZS UMKMDK grupa A, MDK grupa B, MDK grupa C, MLS 1-3, MLS 4-6, MLS 7-8+średnie, Świecie , Inowrocław, Baranowo, Leszno

Następny artykuł

P