Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Bez kategorii 28.06.2022

Drużyna U17 awansowała do CLJ!

 W niedzielnym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z KKS Kalisz 3:2, a następnie w rzutach karnych 11:10.

Chemicy objęli prowadzenie w II połowie po golu Konrada Klateckiego, ale przyjezdnym szybko udało się wyrównać. Już w doliczonym czasie gry bramkę dającą dogrywkę zdobył po rzucie rożnym Mateusz Winiecki. Dodatkowe 30 minut rozpoczęło się świetnie dla bydgoszczan, którzy wyszli na prowadzenie 3:1 po strzale z rzutu wolnego Marcela Strzyżewskiego. Wydawało się, że po 120 minutach gry będą cieszyć się z awansu, ale w drugiej połowie KKS zdobył bramkę, doprowadzając do rzutów karnych.

Jedenastki długo nie przynosiły rozstrzygnięcia. Potrzebnych było aż 13 serii. Ostatecznie jednak po strzale Jakuba Mylera piłkarze Chemika Moderatora awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U17.

W przyszłym sezonie rozgrywki zostaną zreorganizowane – zamiast czterech, rywalizacja toczyć będzie się w dwóch grupach i nie przez jedną rundę, ale przez cały sezon.

W sezonie 2021/2022 piłkarze Chemika Moderatora U17 zagrają w lidze z takimi drużynami jak: Arka Gdynia, FASE Szczecin, Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Zabrze, Warta Poznań, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Chrobry Głogów, Odra Opole, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Sosnowiec i Rekord Bielsko-Biała.

Zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu gratulujemy awansu!

Następny artykuł

P