Autor:

Mikołaj Włoch

Tagi:
Szachy 03.10.2022

Dwa medale zawodników Chemika na Mistrzostwach Województwa!

W dniach 1-2 października w Miejskim Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w Szachach Klasycznych.

Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach. Grupa A od rankingu 1800 PZSzach,  Grupa B od rankingu 1400 do 1800 i Grupa C do rankingu 1400.

Zawody sędziowali Mirosław Kozielski i Mikołaj Włoch.

W grupie A rywalizowało trzech zawodników BKS Chemika Moderatora Bydgoszcz Piotr Szybowicz, Bartosz Przybylski i Aleksander Polak.

Piotr i Bartek na liście startowej byli rozstawieni z wyższymi numerami i pewnie wygrali swoje partie, zaś Olek musiał się wysilić i udało się zremisować z silnym zawodnikiem Kamilem Rosińskim z Mroczy.

Druga runda to szybkie zwycięstwo Piotra nad Pawłem Kołodziejskim z klubu MCK Aleksandrów Kujawski, Olek niestety przegrał z Prezesem MLKS „Krajna” Sępólno Kr. Tomkiem Theuss, a Bartek wylądował na pierwszej szachownicy z faworytem zawodów Mateuszem Budnikiem i sprawił ogromną niespodziankę dając mata na jednej sekundzie.

Trzecia runda to  remisy Olka i Bartka oraz wygrana Piotra. Drugiego dnia zawodów Bartek zaliczył dwa remisy po długiej walce, Olek niestety pierwszą rundę przegrał co spowodowało że w drugiej musiał pauzować i zdobył punkt bez gry. Zaś Piotr zagrał dwie świetne partie i znajdując kombinacje na ostatnich minutach wygrywając obydwie partie z zawodnikami KS Royal Chess Bydgoszcz i z kompletem punktów zwyciężył w zawodach. Bartek dzięki lepszej punktacji pomocniczej zajął trzecie miejsce.

W grupie B startowały dwie zawodniczki BKS Chemika Moderatora Bydgoszcz.

Dominika Włoch i Julia Rocławska rozstawione z wyższymi numerami, pierwszą rundę wygrały bardzo pewnie zawodniczki, które nie tak dawno w drużynie ,,Pretty Girls” zdobywały złoto w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Druga runda to wygrana Julii i porażka Dominiki z zdolnym juniorem Mroczy Frankiem Skrzypczyńskim. W trzeciej obydwie zawodniczki przegrały z zawodnikami którzy później stanęli na podium Julia z Jakubem Makarewiczem, Dominika z Mateuszem Nowakiem. W czwartej rundzie zwycięstwo Dominiki i remis Julii.

Niedziela nie zaczęła się dobrze dla naszych zawodniczek, które zaczęły od porażek, zaś szósta runda to dwa zwycięstwa i siódma miała zdecydować kto zostanie najlepszą kobietą, Dominika zremisowała swoją partie a Julia przegrała i decydować musiała punktacja pomocnicza w której to Julia okazała się lepsza.

Zawodnicy BKS Chemika Moderatora Bydgoszcz zajmowali miejsca:

Piotr Szybowicz – 1 miejsce w Grupie A

Bartosz Przybylski – 3 miejsce w Grupie A

Aleksander Polak –  15 miejsce w Grupie A

Julia Rocławska – 15 miejsce w  w Grupie B Najlepsza Kobieta

Dominika Włoch – 19 miejsce w grupie B II miejsce wśród kobiet

 

 

 

Następny artykuł

P