Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 27.01.2022
fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań

Filip Borowski piłkarzem Zagłębia Sosnowiec

Wychowanek Chemika Filip Borowski będzie występował w I lidze. Młody prawy obrońca został wypożyczony z Lecha Poznań do Zagłębia Sosnowiec.

Transfer Borowskiego do klubu z I ligi został ogłoszony w środę. Piłkarz został wypożyczony do Zagłębia na półtora roku, czyli do końca przyszłego sezonu.

– Cieszymy się z tego, że Filip będzie mógł występować na wyższym szczeblu niż dotychczas. Liczymy, że rywalizacja w bardziej wymagającym środowisku w naturalny sposób przełoży się na jego dalszy harmonijny rozwój. Mamy nadzieję, że wróci na Bułgarską jako lepszy, bardziej doświadczony piłkarz, który będzie w stanie podjąć walkę o wyjściowy skład pierwszej drużyny – mówi dyrektor Akademii Lecha Marcin Wróbel, cytowany za oficjalną stroną poznańskiego klubu.

Filip Borowski to wychowanek Chemika z rocznika 2003. W naszym klubie grał do 2015 roku, z przerwą na pobyt w Polonii Bydgoszcz. W 2016 roku trafił z Zawiszy do Lecha Poznań. W listopadzie 2020, jako 17-latek, zadebiutował w barwach Lecha w meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków. W trwających rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem II-ligowych rezerw Kolejorza. Jest też regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji kraju.

Następny artykuł

P