Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 14.04.2023

Hit kolejki. Chemik Moderator podejmie Włocłavię

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zmierzą się z Włocłavią Włocławek. Spotkanie zapowiada się jako jeden z najciekawszych meczów IV ligi w rundzie wiosennej.

Przed meczem z Włocłavią trenera Wiktora Osińskiego musi cieszyć, że jego podopieczni doszli już do zdrowia i odbyli zawieszenia. W ostatnim meczu z Chełminianką za kartki pauzował Maksym Adamenko, a do gry po kontuzji wrócił Szymon Maziarz. Doświadczony pomocnik zrobił w to bardzo okazały sposób, bo już trzy minuty po wejściu na boisko zdobył bramkę na 1:0. Później asystował jeszcze przy golu Piotra Siekirki.

Włocłavia przez długi czas była liderem tabeli. W ostatnich tygodniach zamienia się tym mianem z piłkarzami Chemika. Obecnie to bydgoszczanie przewodzą klasyfikacji, a Włocłavia po przegranej z Cuiavią w ostatni weekend jest trzecia z dwoma punktami straty.

Zimą w drużynie z Włocławka doszło do dość dużych zmian. Największym wzmocnieniem jest pozyskanie napastnika Michała Kalitty, który jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców. Trenerem drużyny jest Mariusz Strojczyk, który jeszcze w trakcie rundy jesiennej zastąpił Jarosława Białka, wracając tym samym na ławkę trenerską Włocłavii.

Włocłavia jest ostatnią drużyną, która pokonała Chemika. Od tamtego meczu, który odbył się na początku września, bydgoszczanie są niepokonani od 16 kolejnych spotkań ligowych.

Wejście dla kibiców gości od strony ul. Bohaterów Kragujewca. Początek meczu o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Następny artykuł

P