Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 07.06.2022
Fot. Szymon Makowski

Jakub Piotrowski z wizytą na Chemiku!

Wychowanek naszego klubu Jakub Piotrowski odwiedził młodych zawodników z naszej Akademii Piłkarskiej. 25-latek gra obecnie w Fortunie Dusseldorf.

Piotrowski był zawodnikiem Chemika od 2009 do 2014 roku. Oprócz gry w drużynach młodzieżowych wystąpił również trzy razy w meczach drużyny seniorów, zdobywając w nich 1 bramkę.

Po odejściu z Chemika Piotrowski przez pół roku grał we Wdzie Świecie, a następnie został piłkarzem Pogoni Szczecin. W jej barwach zaliczył 37 meczów i 3 gole w Ekstraklasie. W międzyczasie był również wypożyczony do I-ligowego Stomilu Olsztyn.

Następnie był piłkarzem KRC Genk (mistrzostwo i superpuchar Belgii oraz występy w Lidze Europy) i Waasland-Beveren, a od dwóch  gra w niemieckiej Fortunie Dusseldorf. W minionym sezonie zagrał 28 meczach 2. Bundesligi, w których zdobył 1 bramkę.

Warto odnotować, że w Pogoni Szczecin Jakub Piotrowski debiutował, gdy trenerem tego klubu był obecny selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Pod wodza Michniewicza Kuba występował również w reprezentacji Polski U21.

Jakub Piotrowski z wizytą w Chemiku Bydgoszcz

W sobotę Piotrowski oglądał z trybun mecz Chemika Moderatora Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek. W drużynie gości wystąpił jego brat Bartosz, który także ma za sobą grę w młodzieżowych drużynach Chemika.

Dwa dni później, w poniedziałek, Jakub Piotrowski odwiedził podczas treningu młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz z rocznika 2013. Podczas spotkania Kuba opowiedział o swojej karierze, o czasie spędzonym w Chemiku i udzielił wskazówek naszym młodym piłkarzom.

– Spędziłem w Chemiku kawał życia, wychowywałem się tutaj, więc fajnie jest wrócić i zobaczyć, jak dorastają kolejni młodzi zawodnicy – mówił Kuba.

Dawni znajomi

Drużynę rocznika 2013 prowadzi trener Adrian Raszka. Niespełna dziesięć lat temu był podstawowym piłkarzem naszej drużyny, gdy debiutował w niej Piotrowski. Co więcej, wśród obecnych podopiecznych trenera Raszki jest syn Adama Kardasza – kolejnego zasłużonego dla naszego klubu piłkarza, który w sezonie 2013/2014 grał razem z Raszką i Piotrowskim.

Szukając takich związków można jeszcze wspomnieć, że obecny trener Kuby w Fortunie Dusseldorf, Daniel Thioune w końcówce lat 90. występował w VFL  Osnabruck razem z trenerem naszej Akademii Andrzejem Magowskim.

Bardzo dziękujemy Kubie za wizytę w naszej Akademii Piłkarskiej i – z wielką dumą obserwując jego karierę – życzymy mu wielu sukcesów.

Następny artykuł

P