Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 17.05.2023

Jesteśmy w finale!

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz awansowali do finału Pucharu Polski KPZPN. W środę pokonali Pogoń Mogilno 3:2.

W składzie Chemika w porównaniu do meczu pucharowego z Lechem Rypin doszło do dwóch zmian: w bramce zagrał Gracjan Łęt, a w środku pomocy Oskar Chęś.

Na początku meczu chemicy próbowali akcji kombinacyjnych, ale pod bramką Pogoni był duży tłok. Uderzał między innymi Oskar Chęś, lecz jego strzał został zablokowany. Pogoń przez pierwszy kwadrans oddała cztery strzały ze skraju lub spoza pola karnego. Dwa z nich były celne, ale Łęt poradził sobie bez większych problemów.

O ile pierwsze 30 minut nie przyniosło wielkich emocji, to w kolejnych 6 minutach padły… 4 bramki. Najpierw Patryk Perliński podał prostopadle do Piotra Siekirki, a ten wykorzystał sytuację sam na sam. 120 sekund później Norbert Rościszewski wyrównał strzałem z przewrotki z 20 metrów! Po kolejnych dwóch minutach Perliński zdobył drugą bramkę dla Chemika, a w 36 minucie cały ten festiwal zakończył Mateusz Rościszewski, doprowadzając do remisu 2:2.

W drugiej połowie tempo nieco spadło, ale końcówka ponownie przyniosła wiele emocji. W 76 minucie najpierw strzał Patryka Perlińskiego został sparowany na poprzeczkę, a po chwili kolejne uderzenie naszego zawodnika zatrzymało się na słupku.

W 81 minucie chemicy dopięli swego. Po ostrym starciu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnym, technicznym strzałem na bramkę zamienił Damian Rysiewski. W ostatnich minutach Pogoń atakowała, ale Łęt bronił strzały lub były one niecelne.

Półfinał Pucharu Polski KPZPN
Chemik Moderator Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 3:2
bramki: Piotr Siekirka 30′, Patryk Perliński 34′, Damian Rysiewski 81′ k – Norbert Rościszewski 32′, Mateusz Rościszewski 36′

Chemik: Łęt – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski (65′ Kacprzak) – Chęś, Rysiewski – Strzyżewski (55′ Kot0, Maziarz (55′ Klatecki), Siekirka (89′ Lipkowski) – Perliński.

Następny artykuł

P