Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 19.11.2023

Już w grudniu II Charytatywny Turniej Mikołajkowy im. Andrzeja Magowskiego

Już w pierwszy weekend grudnia na obiektach Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz odbędzie się Charytatywny Turniej Mikołajkowy. Druga edycja będzie miała wyjątkowego patrona – śp. Andrzeja Magowskiego. Trwają zapisy!

Tak jak przed rokiem rywalizacji sportowej i dobrej zabawie będzie towarzyszyła zbiórka środków finansowych na leczenie i rehabilitację dwójki wspaniałych dzieci: Michaliny Derezińskiej, która choruje od drugiego miesiąca życia na poważne zmiany w mózgu i padaczkę lekooporną oraz Wiktora Rosoła, który jest dzieckiem autystycznym.

W tym roku turniej uczci pamięć śp. Andrzeja Magowskiego – zasłużonego trenera i działacza Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Chemika Bydgoszcz, który zmarł nagle 28 października 2022 roku.

Współorganizatorami turnieju są Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz. – Połączyliśmy siły w dwóch szczytnych celach: aby upamiętnić śp. Andrzeja Magowskiego przez organizację turnieju dla najmłodszych oraz aby pomóc dzieciom, które tej pomocy potrzebują. Jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć te cele i stworzyć wydarzenie, które na trwałe wpisze się do kalendarza kujawsko-pomorskiej piłki nożnej – zapowiadają organizatorzy

Kategorie wiekowe

Turniej skierowany jest do dzieci w pięciu kategoriach wiekowych. Mogą w nim brać udział także dziewczynki, które zostaną zgłoszone do zespołu o rok młodszego.

  • Skrzat (U6 i U7) – 2017 i młodsi (dziewczynki 2016 i młodsze)
  • Żak młodszy (U8) – 2016 i młodsi (dziewczynki 2015 i młodsze)
  • Żak starszy (U9) – 2015 i młodsi (dziewczynki 2014 i młodsze)
  • Orlik Młodszy (U10) – 2014 i młodsi (dziewczynki 2013 i młodsze)
  • Orlik Starszy (U11) – 2013 i młodsi (dziewczynki 2012 i młodsze)

Rywalizację w kategoriach skrzat, żak młodszy i orlik młodszy zaplanowano na sobotę, 2 grudnia, zaś w kategoriach żak starszy i orlik starszy – na 3 grudnia. Mecze będą odbywać się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Glinki oraz na sąsiednim boisku w hali pneumatycznej.

Pomożemy Michalinie i Wiktorowi!

Zachęcamy do jak najszybszych zapisów. Są jeszcze wolne miejsca.

Szczegółowych informacji udziela trener Szymon Kmiecik – tel. 725-409-383, adres email szymon.kmiecik@chemikbydgoszcz.pl.

Całkowity zysk z turnieju zostanie przekazany na pomoc w leczeniu Michaliny Derezińskiej i Wiktora Rosoła.

Informacje dla uczestników

Po zgłoszeniu drużyny do udziału należy uiścić opłatę wpisową w wysokości minimum 300 zł od każdego zespołu uczestniczącego w turnieju do dnia 26.11.2023 roku.

Opłaty prosimy wpłacać na konto klubowe, w tytule Nazwa zespołu, Turniej mikołajkowy, kategoria wiekowa.

Bank BGŻ nr: 95 2030 0045 1110 0000 0276 0470 (UWAGA: przed wykonaniem przelewu należy skontaktować się z organizatorem i zapisać się na turniej)

Następny artykuł

P