Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 18.03.2023
Fot. Tomasz Czachorowski

Kolejne wysokie zwycięstwo w 4 lidze

W sobotnim meczu 4 ligi kujawsko-pomorskiej piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Tłuchowię Tłuchowo aż 3:0. Tym samym kontynuują serię zwycięstw w wiosennych meczach.

Mecz był rozgrywany w Sierpcu, gdzie Tłuchowia występuje jako gospodarz.W składzie Chemika zabrakło kontuzjowanych Adama Kacprzaka i Szymona Maziarza.

W pierwszej połowie żadna bramka nie padła, ale po przerwie piłka aż trzy razy znalazła drogę do bramki. Wynik otworzył w 53 minucie Piotr Siekirka, wykorzystując podanie Patryka Perlińskiego. Nasz najlepszy snajper w ostatnich dniach zmagał się z problemami zdrowotnymi i dziś nie zdobył bramki, a w 68. minucie zmienił go Marcel Strzyżewski. Kilkadziesiąt sekund później dośrodkował on do Damiana Kochmańskiego, który podwyższył na 2:0.

W 77. minucie Strzyżewski sam zdobył bramkę, wykorzystując błąd defensywy gospodarzy. Tym samym ustalił wynik na 3:0 dla Chemika. Nasi piłkarze wygrali trzeci wiosenny mecz ligowy, notując bilans bramek 11:0. Do tego wygrali po dogrywce także mecz pucharowy z Rawysem Raciąż.

W meczu z Tłuchowią debiut w drużynie zaliczył Kacper Klimkiewicz, a pierwszy mecz po powrocie do klubu rozegrał Jan Rogowski. W następny weekend chemicy zagrają u siebie z Liderem Włocławek.

19. kolejka 4 ligi kujawsko-pomorskiej
Tłuchowia Tłuchowo – Chemik Moderator Bydgoszcz 0:3 (0:0)
bramki: Piotr Siekirka 53′, Damian Kochmański 69′, Marcel Strzyżewski 77′

Chemik: Łęt – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski – Chęś (78′ Klimkiewicz), Rysiewski – Czesiński, Klatecki (80′ Rogowski), Siekirka (78′ Lipkowski) – Perliński (67′ Strzyżewski)

Następny artykuł

P