Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 30.06.2023

Łukasz Pikalski nowym piłkarzem Chemika

Łukasz Pikalski został nowym zawodnikiem Chemika Moderatora Bydgoszcz. 18-letni napastnik występował ostatnio w Liderze Włocławek.

Pikalski jest pierwszym nowym zawodnikiem w kadrze Chemika na sezon 2023/2024. Wzmocni formację ofensywną naszej drużyny, a jako zawodnik młodzieżowy będzie też punktował w klasyfikacji Pro Junior System.

– Klubowi zależało, abym przyszedł. Przyjechałem,  zobaczyłem, jak to wszystko funkcjonuje. Byłem zadowolony i to zaważyło na mojej decyzji – mówi Łukasz Pikalski.

W minionym sezonie rozegrał 22 mecze w rozgrywkach 4 ligi i zdobył 5 bramek. Do Lidera był wypożyczony z Tłuchowii Tłuchowo. Wcześniej był też zawodnikiem drużyn młodzieżowych Lechii Gdańsk oraz UKS SMS Włocławek.

– Z ostatnich miesięcy w moim wykonaniu jestem zadowolony. Rozwinąłem się, zaliczyłem dużo więcej minut w lidze i efektem jest transfer do czołowej drużyny rozgrywek – mówi Pikalski.

Przypomnijmy, że kontrakty przedłużyli już Piotr Siekirka i Kamil Goździkowski, a ważne umowy mieli Gracjan Łęt, Daniel Włosiński, Damian Kochmański, Damian Rysiewski, Konrad Klatecki, Jakub Czesiński, Marcel Strzyżewski i Patryk Perliński. Z drużyną pożegnali się natomiast Adam Kacprzak, Szymon Maziarz i Maciej Kot.

Następny artykuł

P