Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 12.04.2022

Maciej Kot: Obie drużyny szły cios za cios

Dwa ostatnie mecze w wykonaniu Macieja Kota to 62 minuty na boisku, 3 gole i 3 asysty. Doświadczony zawodnik miał bardzo duży udział w dwóch ostatnich zwycięstwach Chemika.

W spotkaniach z Liderem Włocławek (9:0) i Sportisem Łochowo (2:1) Kot był zaangażowany w każdą bramkę, która padła, gdy był na boisku. Z Liderem wszedł przy stanie 4:0, po czym zaliczył 2 gole i 3 asysty, odnosząc wraz z drużyną bardzo wysokie zwycięstwo. W Łochowie pojawił się na boisku, gdy był remis i w 71. minucie zdobył zwycięską bramkę.

Łącznie Kot wystąpił w tym sezonie w 20 meczach IV ligi, notując w nich 4 bramki i 4 asysty. Niespełna 32-letni zawodnik zbliża się do swojego 200. występu ligowego w Chemiku. Obecnie ma na swoim koncie 196 spotkań i 44 gole.

***

Redakcja: Kolejny raz po wejściu na boisko zapisujesz się na liście strzelców. Można już powiedzieć, że Maciej Kot to superrezerwowy Chemika?
Maciej Kot: Jeśli moje wejścia będą przynosić rezultaty i będziemy wygrywać, to nie widzę powodu, aby się na to denerwować. Ważne są trzy punkty i wynik zespołu.

Jak mecz ze Sportisem wyglądał z twojej perspektywy?
Straciliśmy prowadzenie i od tej pory obie drużyny szły cios za cios. Wydawało się, że kto zdobędzie drugą bramkę, ten na koniec będzie się cieszył ze zwycięstwa. Tak też było – to my strzeliliśmy i dowieźliśmy wynik do końca. Mieliśmy jeszcze swoje sytuacje, żeby strzelić trzeciego gola, ale przeciwnicy też mogli wyrównać, więc różnie mógł się ten mecz potoczyć. Na szczęście ostatecznie to my wygraliśmy.

Z twojej strony mogliśmy też zobaczyć sporo pracy w defensywie. Były takie sytuacji, gdy przez praktycznie całe boisko wracałeś za rywalem.
Po moim wejściu, przy wyniku 1:1, trzeba było grać ofensywnie, ale gdy już zdobyliśmy drugą bramkę, to liczyliśmy się z tym, że aby dowieźć ten wynik do końca, to trzeba będzie popracować w obronie, nawet kosztem ofensywy. Staraliśmy się i dało to efekt.

To było trzecie z rzędu zwycięstwo. Po dwóch remisach na początku rundy mógł być w Was pewien niedosyt, ale teraz jest już chyba dużo powodów do radości.
W pierwszych dwóch meczach strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Była jakaś blokada. Mieliśmy co prawda sytuacje, ale trudno je było wykorzystać. Na szczęście z Pruszczem i Liderem ten worek z bramkami się rozwiązał. Poprawiliśmy skuteczność i fajnie, że strzelamy kolejne gole oraz kontynuujemy tę zwycięską passę. Oby tak dalej.

Następny artykuł

P