Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 17.11.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Mecz z Pomorzaninem Serock na zakończenie rundy jesiennej

W sobotę o godzinie 12:00 zawodnicy Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2023/24 kujawsko-pomorskiej IV ligi. Ekipa z Glinek zmierzy się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią kompleksu Chemika Moderatora Bydgoszcz z 9. w tabeli Pol-Osteg Pomorzaninem Serock.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz kończą w sobotę udaną dla siebie rundę jesienną sezonu 2023/24 IV ligi. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego spisywali się w ostatnich miesiącach znakomicie i już przed rozegraniem meczu z Pol-Osteg Pomorzaninem wiemy na pewno, że przezimują rozgrywki na pozycji wicelidera.

Gracze z Glinek szczególnie dobrze prezentowali się jesienią w defensywie, bo jak dotąd stracili zaledwie 6 bramek, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich zespołów, które startują w lidze. Dodatkowo bydgoszczanie wybitnie poradzili sobie, grając przed własną publicznością. Chemik przegrał tylko 1 mecz domowy, ulegając najlepszemu zespołowi rundy, a więc Wdzie Świecie i dodatkowo tylko w tej jednej rywalizacji stracił gole na własnym boisku.

Przed tygodniem chemicy nie mieli większych problemów z pokonaniem outsidera tabeli – Lidera Włocławek. Szybko zdobyte 3 gole ustawiły mecz, a bezsilność gospodarzy spowodowała, że drużyna trenera Osińskiego ze spokojem doczekała ostatniego gwizdka i zainkasowała kolejny komplet punktów.

Sobotni mecz z Pol-Osteg Pomorzaninem Serock może być jednak spotkaniem zupełnie innego kalibru. Ekipa z powiatu świeckiego znana jest od dłuższego czasu z solidnej gry i pewnością będzie starała się powalczyć w Bydgoszczy o komplet punktów, szczególnie że w środkowych rewirach tabeli, w których znajduje się zespół z Serocka, panuje dość duży ścisk. Jeśli chemicy chcą liczyć na sukces, to muszą zagrać w sobotę na sto procent swoich możliwości.

Nasz rywal

Pol-Osteg Pomorzanin Serock założony został w 1968 roku i w XXI wieku regularnie występuje na różnych poziomach rozgrywkowych w regionie. W sezonie 2021/22 najbliżsi rywale Chemika zajęli 2. miejsce w I grupie kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej i awansowali na piąty poziom rozgrywkowy w kraju.

W ubiegłym rozgrywkach ekipa Pomorzanina dość dobrze zaprezentowała się jako beniaminek IV ligi i zajęła ostatecznie 11. miejsce w klasyfikacji, które dawało pewne utrzymanie. Serocczanie doszli w minionym sezonie także do 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN, wyrównując znakomity wynik pucharowy, który osiągnęli w sezonie 2010/11, kiedy również osiągnęli tę fazy zawodów. W kampanii 2023/24 zespół z Serocka również gra dobrze i aktualnie znajduje się na 9. miejscu w zestawieniu, co daje podopiecznym trenera Tomasza Rogóża duże szanse na ewentualne przesunięcie się jeszcze o kilka pozycji w górę zestawienia w drugiej części sezonu.

Przed tygodniem Pomorzanin przegrał u siebie z Cuiavią Inowrocław 1:3, ale we wcześniejszych meczach potrafił wysoko pokonywać 4:0 Pomorzanina Toruń, 3:0 Unię Wąbrzeźno, czy wygrać 5:1 z Kujawianką Izbica Kujawska. Należy jednak pamiętać, że w każdym z trzech wyżej wymienionych przypadków, mecz odbywał się na boisku gości sobotniego meczu.

Na wyjeździe jednak gracze z Serocka również spisywali się dobrze, między innymi zdobywając 2 bramki w Świeciu w przegranym pojedynku 2:3 z najlepszym zespołem rozgrywek, a więc Wdą. Co ciekawe, serocczanie nie zremisowali żadnego pojedynku od meczu 9. kolejki, w którym mierzyli się z Łokietkiem Brześć Kujawskim. Tym samym 7 ostatnich spotkań Pomorzanina nie kończyło się podziałem punktów. Oczywiście w sobotę głównym celem przyjezdnych będzie zdobycie kompletu oczek.

Inne mecze

W ten weekend odbędą się mecze ostatniej w rundzie jesiennej – 17. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi. Mający zapewnione przezimowanie na 1. miejscu w tabeli zespół Wdy Świecie zmierzy się w pojedynku derbowym z 15. w zestawieniu Chełminianką Chełmno.

Zamykająca ligowe podium ekipa Startu Eco-Pol Pruszcz tym razem stoczy wyjazdową rywalizację z 13. w klasyfikacji Kujawianką Izbica Kujawska. Z kolei znajdujący się w tabeli na 4. miejscu Lech Rypin zagra z notowaną na 8. pozycji Tłuchowią Tłuchowo.

W ten weekend ciekawie zapowiadają się także pojedynki Pogoni Mogilno z Unią Wąbrzeźno oraz Sparty Brodnica z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

Historia

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą w dwóch spotkaniach kujawsko-pomorskiej IV ligi sezonu 2022/23. W rozegranym we wrześniu 2022 pojedynku rundy jesiennej ówczesnej kampanii ligowej chemicy wygrali z Pomorzaninem na wyjeździe 1:0. Z kolei w meczu rewanżowym górą był zespół z powiatu świeckiego, który zwyciężył na stadionie przy ulicy Glinki 3:1.

Z uwagi na warunki atmosferyczne mecz z Pol-Osteg Pomorzaninem Serock odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią kompleksu Chemika Moderatora Bydgoszcz.

Chemik Moderator Bydgoszcz – Pol-Osteg Pomorzanin Serock

Termin meczu: 18.11.2023 (sobota)

Godzina meczu: 12:00

Rozgrywki: IV liga (grupa kujawsko-pomorska), 17. kolejka

Stadion: Boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią kompleksu Chemika Moderatora w Bydgoszczy (ul. Glinki 79)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 3°C, częściowe zachmurzenie

Długość wyjazdu zespołu Pol-Osteg Pomorzanina: 36 km

Przeciwnik: Pol-Osteg Pomorzanin Serock

Rok założenia: 1968

Barwy: czerwono-żółto-czerwone

Stadion: Stadion LZS Pomorzanin w Serocku (ul. Wyzwolenia 39a)

Miejsce w tabeli: 9. miejsce (25 punktów)

Wyniki trzech ostatnich oficjalnych spotkań Pol-Osteg Pomorzanina Serock:

28.10.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 14. kolejka: Pol-Osteg Pomorzanin Serock 5:1 Kujawianka Izbica Kujawska

05.11.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 15. kolejka: Tłuchowia Tłuchowo 0:1 Pol-Osteg Pomorzanin Serock

11.11.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 16. kolejka: Pol-Osteg Pomorzanin Serock 1:3 Cuiavia Inowrocław

__

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze Pol-Osteg Pomorzanina Serock nie zremisowali żadnego z 7 ostatnich meczów ligowych

__

Ostatni oficjalny bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami:

29.04.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2022/23, 25. kolejka: Chemik Moderator Bydgoszcz 1:3 Pol-Osteg Pomorzanin Serock

Terminarz 17. kolejki IV ligi (grupa: kujawsko-pomorska):

Chemik Moderator Bydgoszcz – Pol-Osteg Pomorzanin Serock (18.11 / 12:00)

Kujawianka Izbica Kujawska – Start Eco-Pol Pruszcz (18.11 / 12:00)

Wda Świecie – Chełminianka Chełmno (18.11 / 12:00)

Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin Toruń (18.11 / 13:00)

Noteć Łabiszyn – Polonia Bydgoszcz (18.11 / 13:00)

Sparta Brodnica – Orlęta Aleksandrów Kujawski (18.11 / 13:00)

Tłuchowia Tłuchowo – Lech Rypin (18.11 / 13:00)

Łokietek Brześć Kujawski – Lider Włocławek (19.11 / 13:00)

Pogoń Mogilno – Unia Wąbrzeźno (19.11 / 13:00)

Następny artykuł

P