Autor:

Mikołaj Włoch

Tagi:
Szachy 14.01.2024

Najliczniejsza ekipa była z Chemika!

13 stycznia odbyła się III Edycja Turnieju „Zagraj w Szachy” w Zielonych Arkadach.

Zawody były podzielone na turnieje poranne juniorów oraz turniej Open, który odbył się popołudniu.

Łącznie w zawodach wystąpiło 23 zawodników Chemika.

Sędziami zawodów był już znany duet w województwie Jarosław Wiśniewski i Mikołaj Włoch, ale oprócz nich szanse dostali młodzi sędziowie z Chemika Dominika Włoch, Wiktor Wiśniewski oraz Aleksander Polak. Oczywiście biurem zawodów zajmowała się Kamila Urbańska. To pokazuje, że w klubie mamy również wielu sędziów, którzy kto wie może niedługo też będą sędziować Mistrzostwa Świata czy Polski jak wyżej wymieniony duet.

Przejdźmy do zawodów juniorskich. Dzieci grały na dystansie 7 rund tempem 10 minut na zawodnika. Grupy dzieci były podzielone w kategoriach do lat 8,10,12,14 i 16. W punktacji końcowej oddzielnie były liczone dziewczynki i chłopcy.

Pięciu naszych zawodników zajęło miejsca na podium w swoich grupach. Byli to Piotr Maćkowiak – 1 miejsce do lat 8 Lena Jarosz – 2 miejsce do lat 10 Svietlana Terekhova – 2 miejsce do lat 14 Wiktor Chrobak – 3 miejsce do lat 10 Hania Ważyńska – 3 miejsce do lat 12.

W zawodach wystąpiła również Agata Ważyńska, Maria Maciejewska, Lena Maciejewska, Ada Urbańska, Martyna Dudek, Mikołaj Twaróg, Bohdan Terekhov, Bruno Oźmiński, Ksawery Berka,Aleksander Świgoński, Mikołaj Kardasz i Adam Wiśniewski.

Grupa Open była rozgrywana tempem 3 minut plus 2 sekund na ruch na dystansie 11 rund.

W tej grupie najlepsze miejsce zajęła Julia Rocławska bo trzecie wśród kobiet, ale na pochwałę należą Bartek Przybylski, który ograł naszego byłego zawodnika FM Karola Kacprzaka oraz Olek Polak który ograł FM Marcina Steczka. W zawodach wystąpiła jeszcze Dominika Włoch, Ada Urbańska, Wojtek Mrozowicz i Tomek Olchowy.

 

 

Następny artykuł

P