Autor:

Mikołaj Włoch

Tagi:
Szachy 17.09.2022

Olek wygrywa w Domu Kultury Bartosz

Data Miejscowość Nazwa turnieju System Tempo Liczba rund
17.09.2022 Bydgoszcz
III Mistrzostwa Domu Kultury Bartosz
Szwajcarski 10’+5” 7

W dniu  17  września, w Domie Kultury Bartosz odbyły się III Mistrzostwa Domu Kultury ,,Bartosz”.

Zawody otworzył bardzo gościnny Robert Lubrant, który jest Dyrektorem Domu Kultury.

Jednogłośnie zawodnicy powiedzieli żeby sędzia zawodów Mikołaj Włoch również zagrał w turnieju aby było parzyście i nikt nie pauzował.

Faworytami zawodów był Mistrz Międzynarodowy Andrzej Maciejewski i Mikołaj Włoch, którzy już wielokrotnie wygrywali zawody w naszym województwie.

Pierwsza runda poszła była bez niespodzianek, ale w  drugiej  IM Andrzej Maciejewski zremisował z Waldemarem Starzyńskim, Mikołaj po ciężkiej pozycji wygrał z młodym zawodnikiem Kcyni Jakubem Makarewiczem.

Po trzeciej rundzie komplet punktów mieli zawodnicy Chemika Moderatora Bydgoszcz Mikołaj i Aleksander Polak. Nadszedł czas na pojedynek trenera z podopiecznym, szybko zdobyta jakość przez Mikołaja i dużo lepsza pozycja, wydawało się, że trener zwycięży, ale grając od ręki nie zauważył ,,widełek” i pozycja się zmieniła na korzyść Olka, który już jej nie oddał i zwyciężył.

Następna runda to były to dwie niespodzianki, Mikołaj przygrywa z Stanisławem Szopą, a Olek ogrywa IM Andrzeja Maciejewskiego.

W szóstej rundzie zmierzyli  się Olek i Stanisław, gdzie tym razem zwyciężyło doświadczenie, ale Olek w ostatniej rundzie wygrał z kolegą klubowym Pawłem Starzyńskim i ostatecznie to on zwyciężył w zawodach oraz został najlepszym juniorem w zawodach.

Wyniki:

I MIEJSCE Aleksander Polak ( BKS Chemik Moderator Bydgoszcz)

II MIEJSCE Andrzej Maciejewski ( NOK Nakło )

III MIEJSCE Stanisław Szopa ( Bydgoszcz )

Najlepsza Kobieta Danuta Grzelak ( Szachy Osielsko)

Następny artykuł

P