Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 01.09.2022

Oskar Klon piłkarzem Wisły Płock

Oskar Klon został nowym piłkarzem Wisły Płock. Sfinalizowane zostało dołączenie młodego bramkarza do klubu z Ekstraklasy.

W ostatnich miesiącach Oskar otrzymywał zaproszenia na treningi z zagranicy oraz z najlepszych polskich akademii piłkarskich. Ostatecznie nasz bramkarz związał się z Wisłą Płock – obecnym liderem PKO Ekstraklasy. Nowy klub Oskara prowadzi też zespół rezerw w IV lidze.

Oskar Klon jako piłkarz Chemika Moderatora Bydgoszcz brał udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski. Był w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy U17 w Izraelu, lecz na przeszkodzie do wyjazdu stanęła wówczas kontuzja

Trener Wiktor Osiński o Oskarze

– To świetna wiadomość, że Oskar trafił do klubu z Ekstraklasy. Taki jest właśnie nasz cel, aby promować zawodników do wyższych klas rozgrywkowych – mówi trener Chemika Moderatora Bydgoszcz Wiktor Osiński.

– Bardzo się cieszę, że mogłem z nim współpracować. Ten transfer pokazuje też, że jako akademia i drużyna seniorów stale się rozwijamy. Chcemy, żeby pojawiało się coraz więcej takich zawodników, którzy będą podążać drogą Oskara – dodaje szkoleniowiec.

Oskar Klon w Chemiku

Oskar Klon trafił do naszej akademii jako 13-latek z Polonii Bydgoszcz. W drużynie seniorów zadebiutował w sierpniu 2020 roku w meczu IV ligi przeciwko Orlętom Aleksandrów Kujawski (3:0). Miał wówczas zaledwie 15 lat, 6 miesięcy i 17 dni.

Łącznie Oskar wystąpił w 54 meczach ligowych pierwszej drużyny. Zanotował też występy w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i Centralnej Lidze Juniorów U-17.

W drużynie seniorów Oskara prowadzili trenerzy Piotr Gruszka i Wiktor Osiński, zaś w drużynach młodzieżowych jako pierwsi trenerzy Dawid Niezbecki i Szymon Maziarz. Trenerami bramkarzy w tym okresie w naszej akademii byli Adam Kopaczewski i Damian Bławat.

W imieniu całej społeczności klubowej gratulujemy Oskarowi i życzymy wymarzonego rozwoju kariery piłkarskiej!

Następny artykuł

P