Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 12.08.2022
Fot. Edyta Linowiecka

Pierwszy mecz u siebie. Chemik zagra z rewelacyjnym beniaminkiem

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz ligowy na własnym boisku. Podejmą Tłuchowię Tłuchowo. Początek meczu o godz. 12:00.

Inauguracja nie ułożyła się po myśli piłkarzy Chemika Bydgoszcz, którzy w 1. kolejce przegrali na wyjeździe ze Spartą Brodnica 0:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie gry, a później chemicy – mimo kilku dobrych sytuacji – nie zdołali wyrównać.

Trener Wiktor Osiński ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Można więc spodziewać się podobnej osiemnastki meczowej jak przed tygodniem.

Tłuchowia Tłuchowo to tegoroczny beniaminek rozgrywek. W kadrze drużyny można jednak znaleźć wielu piłkarzy z doświadczeniem w III lidze lub akademiach ekstraklasowych klubów. Na inaugurację Tłuchowia wygrała z Chełminianką Chełmno 7:1.

Najlepszym strzelcem drużyny jest Dawid Kieplin, który rozpoczął sezon od hat-tricka. Napastnik ma za sobą dwa mecze w ekstraklasie w barwach Wisły Płock w sezonie 2016/2017. Z tym samym klubem przez lata związany był Paweł Gaul – były piłkarz naszego klubu, a obecnie zawodnik Tłuchowii. W Chemiku rozegrał 1 mecz w sezonie 2006/2007.

Piłkarzy pozyskanych z Mazowsza jest w Tłuchowie więcej. Co warte zaznaczenia, drużyna swoje mecze domowe rozgrywa w mazowieckim Sierpcu.

Początek sobotniego spotkania Chemik Moderator Bydgoszcz – Tłuchowia Tłuchowo o godz. 12:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Następny artykuł

P