Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 10.11.2021
Fot. Tomasz Czachorowski

Pierwszy zespół zagra w Toruniu. Pomorzanin jest ostatni, ale przed tygodniem zaskoczył

Wyjątkowo w czwartek – z okazji Święta Niepodległości – piłkarze Chemika Moderatora rozegrają kolejny mecz w IV lidze. Zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń.

Chemicy mają za sobą serię meczów z zespołami z czołówki tabeli. I mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony wygrali na wyjeździe z Włocłavią, ale z drugiej – tydzień później ulegli na własnym boisku Sparcie Brodnica. Efekt jest taki, że zajmują szóste miejsce w tabeli, ale do wicelidera tracą tylko 1 punkt.

Pomorzanin to spadkowicz z III ligi, ale z drużyną, która przed dwoma laty wywalczyła awans, a następnie grała w III lidze, nie ma już nic wspólnego. Latem w klubie został bowiem jeden zawodnik. Rewolucja odbiła się na wynikach torunian – obecnie zajmują oni ostatnie miejsce w tabeli, a pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero przed tygodniem, niespodziewanie wygrywając 1:0 w Izbicy Kujawskiej. Był to drugi mecz pod wodzą Bartłomieja Gawlika, który w końcówce października zastąpił na stanowisku trenera Waldemara Czarneckiego.

Trener Wiktor Osiński ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Również juniorów, którzy w ostatni weekend zakończyli rundę w I lidze i nie muszą już łączyć gry w zespole seniorów z rozgrywkami młodzieżowymi.

Początek czwartkowego meczu przy ul. Bema w Toruniu o godz. 11:00.

Następny artykuł

P