Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 09.07.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Plan przygotowań do rundy jesiennej

W kończącym się tygodniu Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ogłosił terminarz rozgrywek IV ligi w sezonie 2023/24. Znamy już także plan przygotowań pierwszego zespołu Chemika Moderatora Bydgoszcz do rundy jesiennej. 

Chemicy wznowią treningi w poniedziałek 10 lipca, a następnie zagrają 4 spotkania sparingowe z rywalami występującymi na co dzień na dwóch poziomach rozgrywkowych.

Harmonogram przygotowań

10 lipca – wznowienie treningów przed rundą jesienną sezonu 2023/24 kujawsko-pomorskiej IV ligi


15 lipca – mecz sparingowy nr 1, Kleczew: Sokół Kleczew – Chemik Moderator Bydgoszcz

Zespół Sokoła Kleczew od sezonu 2011/12 występuje w rozgrywkach III ligi. W ubiegłej kampanii ligowej drużyna z Wielkopolski zajęła 9. miejsce w tabeli II grupy III Ligi, a także odniosła duży sukces w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski WZPN. W rozegranym 14 czerwca meczu finałowym wojewódzkiego „Pucharu Tysiąca Drużyn” kleczewianie pokonali 2:0 Unię Swarzędz i zostali najlepszym pucharowym zespołem w regionie. W nagrodę Sokół wystąpi w kolejnej edycji ogólnopolskiego Fortuna Pucharu Polski.


19 lipca – mecz sparingowy nr 2, Bydgoszcz: Chemik Moderator Bydgoszcz – Wda Świecie

Wda Świecie od sezonu 2020/21 rywalizuje na poziomie kujawsko-pomorskiej IV Ligi i jest ligowym rywalem chemików. W poprzedniej kampanii drużyna z Kociewia zajęła 4. miejsce w tabeli najważniejszych rozgrywek piłkarskich w regionie, tracąc ostatecznie 5 punktów do 3. w tabeli Chemika Moderatora. W minionym sezonie piłkarze ze Świecia mierzyli się z naszym zespołem dwukrotnie w spotkaniach ligowych. W meczu rundy jesiennej, które zostało rozegrane w listopadzie na Glinkach, górą był Chemik Moderator, który wygrał z Wdą 3:2. W rewanżowym pojedynku rundy wiosennej rywale odegrali się naszemu zespołowi i wygrali u siebie z ekipą prowadzoną przez trenera Wiktora Osińskiego 2:0.


22 lipca – mecz sparingowy nr 3, Środa Wielkopolska: Polonia Środa Wielkopolska – Chemik Moderator Bydgoszcz

Ekipa Polonii Środa Wielkopolska, podobnie jak Sokół Kleczew, od sezonu 2011/12 występuje w rozgrywkach III ligi. Poprzedni sezon był dla zespołu z Wielkopolski bardzo udany, ponieważ piłkarze Polonii zajęli bardzo dobre 3. miejsce. Po raz ostatni w meczach o punkty Chemik Moderator mierzył się z Polonią Środa Wielkopolska w sezonie 2018/19, kiedy to obie ekipy występowały na poziomie III ligi. W pojedynku rundy jesiennej „chemicy” przegrali na wyjeździe z zespołem ze Środy Wielkopolskiej 0:2. Pół roku później, w meczu rundy rewanżowej, Chemik Moderator również musiał uznać wyższość rywali z Wielkopolski, ulegając u siebie Polonii 2:3.


29 lipca – mecz sparingowy nr 4, Bydgoszcz: Chemik Moderator Bydgoszcz – Polonia Bydgoszcz

Polonia Bydgoszcz będzie w sezonie 2023/24 beniaminkiem kujawsko-pomorskiej IV ligi. Zespół „Biało-Czerwonych” w poprzednich rozgrywkach zajął 2. miejsce w tabeli I grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej, co pozwoliło drużynie Polonii powrócić po 5 latach przerwy na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce.

Jeśli chodzi o mecze o stawkę, to oba zespoły mierzyły się ze sobą po raz ostatni w oficjalnym spotkaniu w rundzie wiosennej sezonu 2017/18. Wówczas piłkarze Polonii wygrali u siebie z Chemikiem Moderatorem 2:1. Wcześniej w meczu rundy jesiennej wspomnianych rozgrywek Chemik wysoko pokonał u siebie „polonistów” 4:1.


5 sierpnia – mecz 1. kolejki sezonu 2023/24 kujawsko-pomorskiej IV ligi, Toruń: Pomorzanin Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

Następny artykuł

P