Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 14.12.2021
chemik bydgoszcz

Podsumowanie rundy: Drużyna U19

Kontynuujemy podsumowania rozgrywek w wykonaniu zespołów młodzieżowych. Dziś bierzemy na tapet drużynę juniorów złożoną z zawodników z roczników 2003-2004 oraz wyróżniających się graczy z rocznika 2005.

W czternastu rozegranych jesienią spotkaniach juniorzy Chemika wygrali 11 razy, 1 raz zremisowali i 2 razy przegrali. Zdobyli 53 bramki, tracąc 13. W drużynie wystąpiło 27 zawodników. We wszystkich spotkaniach zagrali Mikołaj Szmelc, Hubert Grabowski i Mikołaj Dworczak.

Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Mikołaj Szmelc, który zapisał na swoim koncie 18 bramek. 9 razy do siatki trafił Karol Długosz, a 8 razy – Oskar Lipkowski.

Drużyna rozpoczęła treningi 19 lipca i już od samego początku wraz ze sztabem szkoleniowym określiliśmy sobie główny cel na rundę jesienną, czyli awans do ligi makroregionalnej. Po rozegraniu czternastu kolejek w lidze wojewódzkiej, drużyna zdobyła mistrzostwo i zrealizowała postawione zadanie – mówi trener Bartosz Kubiak. – Przez ten okres udało się poprawić funkcjonowanie we wszystkich aspektach: organizacyjnym, techniczno-taktycznym, motorycznym, a także mentalnym. Awans daje możliwość skonfrontowania się z drużynami z innych, silniejszych piłkarsko województw, co na pewno podniesie poziom i da kolejne szanse do rozwoju dla zawodników – dodaje szkoleniowiec.

W styczniu zespół rozpocznie przygotowania do rozgrywek ligi makroregionalnej, których początek planowany jest na 5/6 marca 2022 roku. Przeciwnikami Chemika będą: MUKS CWZS Bydgoszcz, Victoria Września, Kania Gostyń, Lechia Gdańsk, Chojniczanka Chojnice, Arkonia Szczecin i Błękitni Stargard.

Następny artykuł

P