Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 02.12.2021
Fot. Tomasz Czachorowski

Podsumowanie rundy. Najlepsi w statystykach

Po zakończeniu rundy jesiennej przyszedł czas na podsumowania. W pierwszej części prezentujemy podstawowe statystyki w rozgrywkach IV ligi.

Najwięcej minut:
1530 – Damian Rysiewski
1530 – Maksym Adamenko
1530 – Damian Kochmański

Trzech piłkarzy ani na minutę nie opuściło boiska i co trochę nietypowe, wszyscy oni to zawodnicy z pola. Komplet minut rozegrali bowiem środkowi obrońcy – Maksym Adamenko i Damian Kochmański oraz środkowy pomocnik Damian Rysiewski. Warto podkreślić obecność w tym gronie Kochmańskiego, bo dla 17-latka była to praktycznie pierwsza runda w seniorskiej piłce. Do kompletu występów dołożył dwie bramki.

Gole:
9 – Patryk Perliński
5 – Grzegorz Adamski
4 – Szymon Maziarz

Już drugą rundę z rzędu zdecydowanie najlepszym strzelcem zespołu został Patryk Perliński. Drugi w kolejności jest Grzegorz Adamski, który trzy z pięciu swoich bramek zdobył pod nieobecność Perlińskiego w meczu z Chełminianką. Tradycyjnie w gronie najlepszych znalazł się też Szymon Maziarz.

Asysty:
6 – Szymon Maziarz
5 – Damian Rysiewski
3- Kamil Serafin, Grzegorz Adamski

Prym w klasyfikacji asystentów wiodą zawodnicy środka pola – Szymon Maziarz, Damian Rysiewski i Kamil Serafin, który po udanej rundzie wiosennej na dobre zadomowił się w podstawowym składzie. Wśród najlepszych znalazł się też Adamski.

Żółte kartki
5 – Patryk Perliński
4- Szymon Maziarz
3 – Maksym Adamenko

Najostrzej grającym zawodnikiem zespołu okazał się… napastnik. Patryk Perliński ujrzał aż pięć żółtycg kartek, głównie z powodu agresywnej gry na połowie przeciwnika. Cztery kartoniki zobaczył też Szymon Maziarz – dwie w spotkaniu z Budowlanym KS, gdy musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Następny artykuł

P