Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 11.10.2022
Fot. Anna Mrozik/Chemik 2011

Podsumowanie weekendu Akademii [8-9 października]

W ostatni weekend drużyny młodzieżowe Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrały kolejne mecze w rozgrywkach ligowych.

I liga U19
Chemik Moderator Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz 2:4
bramki: Mateusz Gogoliński, Tomasz Chabasiński

Trener Maksym Adamenko: Bardzo słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu w połączeniu z błędami indywidualnymi doprowadziły do wyniku 1:3. W drugiej połowie mecz był zupełnie inny. Graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy dużo podbramkowych sytuacji, cały czas goniliśmy wynik i nawet zdobyliśmy bramkę na 2:3, ale nie daliśmy rady strzelić kolejnej. W doliczonym czasie gry straciliśmy jeszcze jednego gola. Szkoda, ale trzeba grać dalej i wygrywać każdy kolejny mecz.

Tabela U19
Terminarz U19


Centralna Liga Juniorów U17
Chemik Moderator Bydgoszcz – Górnik Zabrze 0:2

Nasi piłkarze rozegrali wyrównany mecz z Górnikiem Zabrze. Do przerwy był remis 0:0, ale krótko po zmianie stron zawodnicy ze Śląska zdobyli dwie bramki. Chemicy nie zdołali odpowiedzieć i mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:0. Za tydzień nasza drużyna podejmie Rekord Bielsko-Biała.

Tabela CLJ U17
Terminarz CLJ U17


I liga U16
MUKS Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:3
bramki: Bartosz Zarembski (2), Cyprian Krzemiński

Wyrównany mecz derbowy z MUKS-em rozegrał rocznik 2007. Rywale prowadzili po pierwszej połowie 2:0 po golach Macieja Staniewskiego. Ten sam piłkarz podwyższył krótko po zmianie stron na 3:0, ale chemicy szybko odpowiedzieli golem Cypriana Krzemińskiego. W 74. minucie Chemik zdobył bramkę kontaktową, gdy piłkę w siatce umieścił Bartosz Zarembski. MUKS odpowiedział czwartym golem w 80. minucie, po czym Zarembski strzelił na 3:4. Chemicy nie zdołali już jednak wyrównać.

Tabela CLJ U17
Terminarz CLJ U17


I liga U15
Chemik Moderator Bydgoszcz – Młoda Włocławianka Włocławek 6:3
bramki: Michał Drewnik, Mateusz Kunicki, Filip Łochowicz, Bartosz Zarembski, Juliusz Linke, Jakub Głowski

Trener Krzysztof Szkaradek: Początek meczu przebiegał pod nasze dyktando i prowadziliśmy 2:0. Później jednak stanęliśmy i rywale strzelili 3 gole. W drugiej połowie zdobyliśmy jednak cztery bramki. Gra może nie była tak zadowalająca jak w poprzednich meczach, ale ostatecznie udało się odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu.

Tabela CLJ U17
Terminarz CLJ U17


II liga U14
Krajna Sępólno Krajeńskie – Chemik Moderator Bydgoszcz 2:19
bramki: Jakub Głowski (pięć), Filip Danilewicz (cztery), Wiktor Bednarek (cztery), Igor Remez (dwie), Tymon Adamowicz (dwie), Tomasz Szubert, Marcel Kamiński

Trener Szymon Kmiecik: Początek nie zapowiadał takiego wyniku. Ze względu na małe boisko nie mogliśmy się przebić, pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero w 20 minucie. W drugiej połowie testowaliśmy alternatywne ustawienie, które oceniam na duży plus. Gratulacje dla chłopaków za okazałe zwycięstwo.

Tabela U14
Terminarz U14


II liga U13
Wisła Fordon – Chemik Moderator Bydgoszcz 3:1
bramki: Konrad Lewandowski

Trener Łukasz Wojciechowski: Kolejny mecz, w którym strzelamy bramkę w 1. minucie. Następnie jednak Wisła przejęła inicjatywę i wyrównała. Później mieliśmy szanse, aby zdobyć bramkę na 2:1, ale to rywale strzelili. Nie poddaliśmy się, staraliśmy się wyrównać. W ostatniej akcji Wisła po kontrze strzeliła trzeciego gola.

Tabela U13
Terminarz U13


I liga U12
Chemik Moderator Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz 2:0
bramka: Marcel Mrozik, Hubert Słodki

Zobacz zdjęcia z meczu TUTAJ.

Tabela U12
Terminarz U12

Następny artykuł

P