Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 20.07.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Porażka z Wdą w drugim letnim sparingu

W rozegranym w środę drugim letnim spotkaniu sparingowym piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali na własnym boisku 1:2 z Wdą Świecie. Jedyną bramkę dla drużyny prowadzonej przez trenera Wiktora Osińskiego zdobył Patryk Perliński.

Już od pierwszych minut spotkanie z Wdą obfitowało w dużą liczbę pojedynków indywidualnych pomiędzy zawodnikami obu zespołów. W 2. minucie rywalizacji piłkarze Chemika Moderatora rozegrali ciekawą akcję ofensywną, po której piłka trafiła pod nogi dobrze ustawionego Patryka Perlińskiego. Znakomicie w tej sytuacji zachowała się jednak obrona Wdy Świecie, która powstrzymała napastnika Chemika. Goście również starali się odważnie kreować swoje ataki i już w 4. minucie meczu po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Gracjan Łęt. Kilka minut później piłka jeszcze raz trafiła za to pod nogi Patryka Perlińskiego, który błyskawicznie zdecydował się na strzał na bramkę gości. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką.

W 13. minucie zespół ze Świecia objął prowadzenie. Po spokojnie zbudowanej przez piłkarzy Wdy akcji ofensywnej piłka znalazła się pod nogami ustawionego tuż przed polem karnym Oskara Januszewskiego. Zawodnik gości bardzo ładnym uderzeniem pokonał Gracjana Łęta i przyjezdni prowadzili 1:0. W 23. minucie zaskoczyć Łęta starał się Michał Kalitta, ale strzał nowego gracza Wdy nie był zbyt udany.

W 33. minucie chemicy doprowadzili do wyrównania. Bardzo dobrze w środku pola zachował się Jan Rogowski. Młody pomocnik Chemika wymanewrował kilku rywali, po czym znakomicie wypuścił na wolne pole Patryka Perlińskiego, a napastnik zespołu z Bydgoszczy spokojnym uderzeniem pokonał bramkarza Wdy Świecie. W pierwszej połowie piłkarze gości często starali się nękać bydgoszczan strzałami na bramkę, ale próby zespołu ze Świecia były niecelne lub dobrymi interwencjami popisywał się Łęt. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od dobrej akcji zespołu gości. Jeden z graczy Wdy świetnie pokazał się w ataku, otrzymał dobre podanie od partnerów, jednak nie trafił w światło bramki. W kolejnych fragmentach meczu obie ekipy mimo ogromnych starań nie potrafiły znaleźć właściwego rytmu gry i piłka przez długi czas znajdowała się w środkowej części boiska.

Warto dodać, że w 60. minucie trener Wiktor Osiński dokonał kilku zmian, który miały na celu poprawić grę Chemika w dalszej części pojedynku. Kilka minut później Wda miała dobrą okazję po błędzie przy wyprowadzaniu piłki. Graczowi rywali nie udało się wykorzystać prezentu.

W 72. minucie goście wrócili na prowadzenie. Zawodnik Wdy Oskar Graczyk świetnie odnalazł się pod bramką bydgoskiego zespołu i wymanewrował linię defensywną Chemika. Po chwili gracz ze Świecia stanął oko w oko z golkiperem zespołu z Glinek i spokojnym uderzeniem zdobył drugą bramkę dla przyjezdnych w tym spotkaniu. W końcówce meczu Chemikowi trudno było przebić się w pole karne rywali i skonstruować groźny atak. Piłkarze Wdy przenieśli ciężar gry na połowę bydgoszczan i nie pozwolili już sobie odebrać triumfu w środowym sparingu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:1.

Kolejny mecz sparingowy piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz  rozegrają już w najbliższą sobotę. Bydgoszczanie zmierzą się na wyjeździe z 3. zespołem poprzedniego sezonu II grupy III ligi – Polonią Środa Wielkopolska.

Mecz sparingowy

Chemik Moderator Bydgoszcz – Wda Świecie 1:2 (1:1)
bramki: Patryk Perliński 31’ – Oskar Januszewski 13’, Oskar Graczyk 72’

Skład Chemika Moderatora w I połowie: Łęt – Goździkowski (30’ Włosiński), Adamenko, Kochmański, Zaborowski, Chęś, Rysiewski, Rogowski, Strzyżewski, Perliński, Czesiński.

Skład Chemika Moderatora w II połowie: Testowany – Włosiński, Adamenko (60’ Kochmański), Klatecki, Klimkiewicz, Kwaśniewski, Zaborowski (60’ Goździkowski), Rysiewski (60’ Lewandowski), Strzyżewski (60’ Gogoliński), Czesiński (60’ Olejniczak), Pikalski.

Następny artykuł

P