Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 01.04.2022

Potwierdzić dobrą formę. Chemik zagra z Liderem

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają kolejny mecz w rozgrywkach IV ligi. Ich rywalem będzie Lider Włocławek.

Przed tygodniem chemicy odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Start Pruszcz 4:0. W ten sposób zrównali się punktami z Wdą Świecie i wypracowali kilkupunktową przewagę nad Lechem Rypin, Spartą Brodnica i Sportisem Łochowo. Do będących na drugim i trzecim miejscu Włocłavii Włocławek i Pogoni Mogilno nasi piłkarze tracą trzy punkty.

Wiosną, licząc pucharowy mecz ze Sportisem Łochowo, chemicy stracili tylko dwie bramki w czterech meczach, w dwóch spotkaniach zachowując czyste konto. W sobotę będą jednak musieli radzić sobie bez Maksyma Adamenki, który w Pruszczu ujrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Poza nim wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera Wiktora Osińskiego.

Lider plasuje się obecnie na 13. miejscu w tabeli. Piłkarze z Włocławka zdobyli tylko jeden punkt w trzech spotkaniach, remisując z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Stracili przy tym aż 10 bramek.

Dotychczas w swojej historii obie drużyny mierzyły się 7 razy – pięciokrotnie wygrał Chemik, raz był remis, a raz triumfował Lider Włocławek.

Początek meczu na stadionie przy ul. Glinki 79 o godz. 12:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Następny artykuł

P