Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 19.04.2022

Pucharowa środa. Chemik podejmie Olimpię Grudziądz

Po czterech dniach piłkarze Chemika Moderatora wracają na boisko. W środę w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski KPZPN zagrają z Olimpią Grudziądz.

Grudziądzanie są obecnie liderem III ligi z identycznym dorobkiem punktowym jak Kotwica Kołobrzeg. Olimpia w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do gry w wyższych ligach. Z poprzednich dziesięciu sezonów aż osiem spędziła na zapleczu Ekstraklasy.

Do najważniejszych zawodników Olimpii w tym sezonie należą związani wcześniej z Zawiszą Jakub Bojas i Michał Cywiński. Ten pierwszy zdobył już 17 goli w III lidze i 4 w Pucharze Polski. W rozgrywkach pucharowych na szczeblu centralnym Olimpia zanotowała niezwykle udaną przygodę, dochodząc do półfinału rozgrywek, gdzie na przeszkodzie grudziądzan stanął Lech Poznań.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że jeśli jest dobry moment dla piłkarzy Chemika na grę z wyżej notowanym rywalem, to właśnie teraz. Chemicy nie przegrali żadnego z siedmiu wiosennych meczów, a cztery ostatnie wygrali – w tym 9:0 z Liderem Włocławek i 8:1 z Kujawianką Izbica Kujawska.

W ostatnich latach obie drużyny nie miały okazji ze sobą grać. Ostatni raz mierzyły się w sezonie 2008/2009 w III lidze – w Grudziądzu było 4:1 dla gospodarzy, a w Bydgoszczy 0:0. Tamte rozgrywki zakończyły się awansem Olimpii i spadkiem Chemika. Wcześniej przez lata to chemicy notowali lepsze wyniki. Wystarczy powiedzieć, że w latach 1995-2008 doszło do ośmiu meczów ligowych, spośród których siedem zakończyło się wygranymi Chemika. Szczególnie okazałe były te z sezonu 1997/1998 – 8:0 w Bydgoszczy i 10:0 w Grudziądzu.

Początek meczu o godz. 19:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Serdecznie zapraszamy!

Następny artykuł

P