Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 19.04.2023
Fot. Tomasz Czachorowski

Pucharowa środa. Chemik zagra w Grudziądzu

Już w środę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają mecz ćwierćfinału Pucharu Polski KPZPN. Ich rywalem będzie Olimpia II Grudziądz.

Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego stracili w ostatni weekend pozycję lidera po porażce z Włocłavią Włocławek. Sytuacja w tabeli 4 ligi nadal jednak jest otwarta. Bydgoszczanie tracą zaledwie 1 punkt do sobotniego rywala i mają taki sam dorobek co Elana Toruń. Na jedno oczko do chemików może zbliżyć się także Wda Świecie, jeśli wygra mecz zaległy.

W najbliższy weekend piłkarze Chemika mają wolne od rozgrywek ligowych i otrzymają trzy punkty walkowerem z powodu wycofania z rozgrywek drużyny Sportisu Łochowo. Nie oznacza to jednak, że w tym tygodniu nie rozegrają meczu, bo już w środę (19.04) zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Olimpii Grudziądz.

Jak dotąd chemicy pokonali w Pucharze Polski KPZPN czterech rywali. Najpierw dość łatwo poradzili sobie z Iskrą Zamość Rynarzewo (5:0) i Kujawami Markowice (6:0), a później po bardzo dobrym meczu wyeliminowali Cuiavię Inowrocław (4:1). Już na wiosnę uporali się za to z Rawysem Raciąż. W tym przypadku potrzebna była jednak dogrywka (2:1), a długi mecz w trudnych warunkach atmosferycznych odbił się na zdrowiu naszych zawodników. W kolejnych tygodniach z urazami zmagali się Adam Kacprzak i Szymon Maziarz.

Strzelcy Chemika w rozgrywkach pucharowych

Rezerwy lepsze niż pierwszy zespół

Olimpia II Grudziądz występuje w rozgrywkach klasy okręgowej. Obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli, wciąż licząc się w walce o awans. W tym roku w rozgrywkach ligowych ma 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę. Jak jednak wiadomo, drużyny rezerw mogą być dosyć nieobliczalne.

W Pucharze Polski druga drużyna Olimpii wyeliminowała jak dotąd Flisaka Złotoria (4:1 pd.), Stal Grudziądz (2:2, 5:4 w karnych), Pomorzanina Toruń 3:1 oraz Zdrój Ciechocinek (2:0). Tym samym zaszła dalej niż pierwszy zespół, który w III rundzie przegrał ze Spartą Brodnica 1:2. W poprzednim sezonie to właśnie grudziądzanie wyeliminowali Chemika z rozgrywek, wygrywając 3:0 w ćwierćfinale.

Początek meczu w Grudziądzu o godz. 15:00. Zwycięzca spotkania zmierzy się w półfinale z lepszym z pary Victoria Czernikowo – Pogoń Mogilno (17:00).

Następny artykuł

P