Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 15.07.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Remis z Sokołem na starcie przygotowań

W rozegranym w sobotnie przedpołudnie pierwszym letnim spotkaniu sparingowym piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zremisowali na wyjeździe z trzecioligowym Sokołem Kleczew 1:1. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez trenera Wiktora Osińskiego zdobył Jakub Czesiński.

Początek spotkania należał do zespołu gospodarzy. Piłkarze Sokoła już od pierwszych minut próbowali zaskoczyć defensywę Chemika Moderatora strzałami z dystansu. Rywale byli blisko otwierającego trafienia już w 4. minucie gry, kiedy to po silnym uderzeniu z dalszej odległości boiska jednego z zawodników z Kleczewa Gracjan Łęt zbił piłkę na poprzeczkę, ratując swój zespół przed szybką utratą bramki. W kolejnych minutach chemicy nabrali wiatru w żagle i już 5 minut po groźnej akcji gospodarzy bliski trafienia był aktywny od początku sobotniego pojedynku Łukasz Pikalski. Nowy nabytek Chemika znakomicie wymanewrował linię obrony Sokoła i oddał strzał, po którym futbolówka zatrzymała się na słupku bramki zespołu z Wielkopolski.

W 14. minucie Sokół dopiął jednak swego i objął prowadzenie w rywalizacji. Piłkarz gospodarzy Kacper Friska popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, piłka odbiła się jeszcze po drodze od jednego z obrońców Chemika Moderatora i zaskoczyła Gracjana Łęta, który nie miał w tym przypadku większych szans na skuteczną interwencję.

W dalszych fragmentach pierwszej połowy nadal dominowali gospodarze, którzy tworzyli sobie kolejne dogodne sytuacje podbramkowe, jednak w większości przypadków bardzo dobrymi interwencjami popisywał się golkiper chemików. Jedną z najlepszych okazji na podwyższenie prowadzenia w pierwszej odsłonie meczu rywale stworzyli sobie tuż przed przerwą. W 40. minucie zawodnik Sokoła wybiegał sam na sam z Gracjanem Łętem, jednak jeden z obrońców bydgoskiego zespołu skutecznie przeszkadzał mu w oddaniu uderzenia i piłka ostatecznie po nieczystym strzale minęła bramkę chemików.

Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie zawodnicy trenera Wiktora Osińskiego dość nieśmiało przebijali się pod bramkę kleczewian i Chemikowi trudno było o stworzenie klarownych sytuacji bramkowych. Ostatecznie oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1:0 dla miejscowych.

Od początku drugiej połowy sztab szkoleniowy bydgoskiego zespołu dokonał licznych zmian w składzie, co praktycznie od pierwszych minut po zmianie stron zaowocowało lepszą grą bydgoszczan. W 50. minucie zawodnicy Chemika znakomicie rozegrali swoją akcję ofensywną. Po kliku szybkich podaniach w środku boiska piłka błyskawicznie trafiła na prawe skrzydło, a po chwili znalazła się tuż pod nogami niepilnowanego w polu karnym Jakuba Czesińskiego, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

W większej części drugiej połowy chemicy grali bardzo dobre zawody i w pełni kontrolowali poczynania na boisku. Ponadto zespół z Bydgoszczy prezentował mądrą, wyrafinowaną grę do przodu, oddając kolejne ciekawe uderzenia na bramkę Sokoła. Dopiero w końcówce spotkania gospodarze zaczęli odważniej przedostawać się na połowę Chemika, jednak obrona ekipy trenera Osińskiego, a także strzegący od 65. minuty bramki bydgoszczan Wojciech Marzec nie pozwolili na stratę bramki i ostatecznie sparing w Kleczewie zakończył się remisem 1:1.

W kolejnym letnim spotkaniu kontrolnym piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają w środę na własnym obiekcie z ligowym rywalem z rozgrywek kujawsko-pomorskiej IV ligi – Wdą Świecie.

Mecz sparingowy
Sokół Kleczew – Chemik Moderator Bydgoszcz 1:1 (1:0)
bramki:
Kacper Friska 14′ –  Jakub Czesiński 50′

Skład Chemika Moderatora w I połowie: Łęt – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski, Klimkiewicz, Rysiewski, Klatecki, Olejniczak, Czesiński, Pikalski.

Skład Chemika Moderatora w II połowie: Łęt (65’ Marzec) – Sobieralski, Kwaśniewski, Winiecki (75’ Klatecki), Zaborowski, Chęś, Lewandowski, Rogowski, Strzyżewski, Czesiński (65’ Olejniczak), Klimek.

Następny artykuł

P