Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 03.05.2023

Trzecia porażka z rzędu

Trwa zła seria piłkarzy Chemika Moderatora Bydgoszcz. W środę, 3 maja nasza drużyna przegrała w Pakości 2:3.

Trener Wiktor Osiński zdecydował się na trzy zmiany w składzie. W bramce stanął Arsenii Vavshko, który wcześniej z dobrej strony pokazał się w rozgrywkach Pucharu Polski, Adam Kacprzak zastąpił Daniela Włosińskiego, a Damian Rysiewski powrócił po zawieszeniu za kartki, w związku z czym na ławce usiadł Konrad Klatecki.

Notecianka, choć zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, postawiła chemikom trudne warunki. Nasi piłkarze objęli prowadzenie w 12. minucie, kiedy Szymon Maziarz skutecznie wykonał rzut karny, ale jeszcze przed przerwą gospodarze dwa razy trafili do siatki. Najpierw – także z karnego – wyrównał Kacper Mozgawa, a tuż przed przerwą na 2:1 strzelił Leszek Wisz.

Po zmianie stron chemicy próbowali wyrównać, ale nie dało to rezultatu. W 73. minucie Mateusz Kowalski strzelił na 3:1. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Damian Rysiewski oddał strzał z dystansu i zdobył bramkę kontaktową, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać bydgoszczan. W doliczonym czasie gry próbował jeszcze Patryk Perliński, ale uderzył nad bramką.

Porażka komplikuje i tak trudną już sytuację chemików w walce o awans. W sobotę bydgoszczanie zagrają z dobrze dysponowanym ostatnio Startem Pruszcz. Początek meczu na Glinkach o godz. 12:00.

26. kolejka 4 ligi
Notecianka Pakość – Chemik Moderator Bydgoszcz 3:2 (2:1)
bramki: Kacper Mozgawa 30′ k, Leszek Wisz 45′, Mateusz Kowalski 73′ – Szymon Maziarz 12′ k, Damian Rysiewski 87′

Chemik: Vavshko – Goździkowski, Adamenko, Kochmański (78′ Klatecki), Goździkowski – Rysiewski, Chęś (54′ Klimkiewicz) – Strzyżewski (78′ Kot), Maziarz, Siekirka – Perliński.

Następny artykuł

P