Akademia 23.12.2021
chemik bydgoszcz
Fot. Sebastian Torzewski

U16: Podsumowanie rundy

Kontynuujemy podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu naszych zespołów młodzieżowych. Dziś nadszedł czas na drużynę U16.

Zespół złożony głównie z piłkarzy rocznika 2006 występował w I lidze juniorów młodszych B2. Młodzi chemicy ukończyli rundę na czwartym miejscu w tabeli – wygrali 6 meczów, 2 zremisowali, a 6 przegrali. Zanotowali w nich bilans bramkowy 48:27.

Jesienią w drużynie wystąpiło 22 zawodników*. We wszystkich meczach zagrali Kamil Suchorski, Alex Sobieralski i Mateusz Antonowicz. Najlepszy strzelcami drużyny byli: Kacper Sierszulski (15 goli), Konrad Witkowski i Mateusz Winiecki (po 5 goli) i Jakub Dziankowski (4 gole).

– Runda jesienna w wykonaniu naszego zespołu była udana. Wcześniej określony przez sztab i drużynę cel, jakim było utrzymanie się w I lidze, został osiągnięty. Najbardziej jednak cieszy to, że rozwinęliśmy się jako zespół i wciąż posiadamy duży potencjał, który mamy nadzieję udowodnimy w nadchodzących rozgrywkach. Przed nami krótki wypoczynek świąteczny, a następnie ciężki okres wzmożonej pracy – mówi trener Marcel Żyra.

* – wszystkie statystyki za Łączy Nas Piłka.

Następny artykuł

P